OK

 

16-31 portar

 

 

 

Mikrotik Cloud Router Switch 24x SFP+ 2x QSFP+ rackmount L5Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/MKT-10200Mikrotik Cloud Router Switch 24x SFP+ 2x QSFP+ rackmount L52020-05-27 11:17:461899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>MikroTik Cloud Router Switch CRS326-24S+2Q+RM - Switch - L3 - Managed - 24 x 10 Gigabit SFP+ + 2 x 40 Gigabit QSFP+ - rackmonterbar - AC 100 - 240 V</BODY>NoneFalse
TP-Link T2600G-28SQFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/T2600G-28SQTP-Link T2600G-28SQ2020-04-06 10:19:171899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>TP-Link JetStream T2600G-28SQ L2 och L2 + switch, 24xGigabit-portar, svart</P> <P>TP-Links JetStream T2600G-28SQ ger högpresterande, kraftfulla L2- och L2 + -funktioner som statisk routing, QoS på företagsnivå, avancerade säkerhetsstrategier och trafikstyrning och övervakningsfunktioner för ISP-kvalitet. Med 24 gigabit SFP-platser, 4 10/100/1000 Mbps RJ45-portar och 4 10G SFP + -platser, garanterar T2600G-28SQ en mycket stabil och hög hastighet nätverksmiljö. Funktionerna IP-MAC-Port Binding (IMPB) och Access Control List (ACL) skyddar mot utsändningsstorm, ARP och attacker för denial-of-Service (DoS), etc. Kvalitet på tjänster (QoS, L2 till L4) ger förbättrad trafik hanteringsfunktioner för att flytta dina data smidigare och snabbare. OAM- och DDM-funktionerna hjälper till att underlätta nätverkshantering. Dessutom innebär de lättanvända webbhanteringsgränssnitten, tillsammans med CLI, SNMP och Dual Image snabbare installation och konfiguration med mindre driftsstopp. TP-Link JetStream L2-hanterade switchar T2600G-28SQ ger en pålitlig, säker lösning för företag, campus och ISP-nätverk.</P> <P>• 24 Gigabit-fiberanslutningar och 10G SFP + fibergränssnitt ger mer än tillräckligt med bandbredd och stabilitet för höghastighetsdataöverföring<BR>• 4 Combo Gigabit Ethernet-portar för enkel kopplingskoppling<BR>• L2 + -funktion —— Statisk routing, hjälper till att dirigera trafik mellan subnät utan en extra router<BR>• IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X Authentication and Radius tillhandahåller alla verktyg du behöver för robusta säkerhetspolicyer<BR>• L2 / L3 / L4 QoS och IGMP snooping optimerar röst- och videoapplikation<BR>• IPv6-funktioner inklusive dubbel IPv4 / IPv6-stack, MLD-snooping, IPv6 grannupptäckt<BR>• Web, CLI (Console Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON och Dual Image för enkel hantering och övervakning</P> <P>Mått (BxDxH): 440 × 220 × 44 mm</P></BODY>NoneFalse
Ubiquiti UniFi 16Port Gigabit Switch with PoE and SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/UBI-USW-16-POEUbiquiti UniFi 16Port Gigabit Switch with PoE and SFP2020-03-09 05:43:381899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>Ubiquiti UniFi-Switch USW-16-POE - Managed - 16 x 10/100/1000 (8 PoE +) + 2 x Gigabit SFP - skrivbord, rackmonterbar - PoE + (42 W)</BODY>NoneFalse817882028547
Ubiquiti UniFi 24Port Gigabit Switch with PoE and SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/UBI-USW-24-POEUbiquiti UniFi 24Port Gigabit Switch with PoE and SFP2020-03-09 05:35:181899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>Ubiquiti UniFi-switch USW-24-POE - Switch - Hanterad - 24 x 10/100/1000 (16 PoE +) + 2 x Gigabit SFP - skrivbord, rackmonterbar - PoE + (95 W)</BODY>NoneFalse817882028554
Ubiquiti UniFi 24P Gigabit Switch with 802.3bt PoE L3 SFP+Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/UBI-USW-PRO-24-POEUbiquiti UniFi 24P Gigabit Switch with 802.3bt PoE L3 SFP+2020-03-09 05:27:551899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>Ubiquiti TDSourcing UniFi-switch USW-Pro-24-POE - Switch - Hanterad - 24 x 10/100/1000 (16 PoE +, 8 PoE ++) + 2 x 10 Gigabit SFP + (upplänk) - skrivbord, rackmonterbar - PoE ++ (400 W )</BODY>NoneFalse817882027649
Aruba Switch 2930F 24G PoE 4SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL3004112Aruba Switch 2930F 24G PoE 4SFP2019-11-18 07:30:121899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseHPE Aruba 2930F 24G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administrerad - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 gigabit/10 gigabit SFP+ (upplänk) - rackmonterbar - PoE+ (370 W)<br>NoneFalse
Switch HP 5130 1000M 24P.+4SFP+ 19 manFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL2003196Switch HP 5130 1000M 24P.+4SFP+ 19 man2019-11-18 07:11:411899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseHPE 5130-24G-PoE+-4SFP+ EI - Switch - L3 - Administrerad - 24 x 10/100/1000 + 4 x 10 Gigabit Ethernet / 1 Gigabit Ethernet SFP+ - rackmonterbar - PoE+ (370 W)<br>NoneFalse888182607534
ATEN 52-Port GbE PoE Managed SwitchFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/ES0152P-AX-GATEN 52-Port GbE PoE Managed Switch2019-11-06 05:53:451899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>ATEN ES0152P 52-portars administraterad switch, 48x 10/100/1000 + 4x 10 Gigabit SFP+ upplänk, GBE, PoE, svart</P> <P>ES0152P är en funktionsrik administrerad switch för ATEN KE serien KVM över IP förlängare och VE89 serien Video över IP förlängare. Idealisk för kombinerad installation med KE / VE89 seriens produkter, ES0152P hjälper användare bygga sin OT (operational technology) infrastruktur med KE serien genom att eliminera svårigheterna i en komplicerad konfiguration.</P> <P>Att komma igång med ES0152P går snabbt och enkelt. Eftersom att allt är plug and play så finns inget behov av att installera mjukvara eller för att konfigurera enheter. Anslut bara KE / VE89 sändare och mottagare till ES0152P med en Cat 5e/6 kabel så kommer alla KE / VE89 seriens enheter på samma LAN automatiskt att bli detekterade.</P> <P>ES0152P nätverksswitch förser dig med en 52-portars högpresterande konfiguration, en hel array av L2 egenskaper och avancerad funktionalitet inklusive Layer 3 statisk rutt, DHCP server, IPv6 stöd och LLDP, ger en mångsidig lösning för förbättrande av nätverksprestanda.</P> <P>ES0152P erbjuder en kombination av SFP+ (fiber) och RJ45 (koppar) portar för service av en rad av nätverksbehov. Den stödjer 4 (1G/10G) SFP+ och 48 (10/100/1G) RJ45 med PoE+ (802.3at/af stöd) portar. Med Power over Ethernet (PoE) funktionalitet, ES0152P kan förse upp till 740 Watt ström över 48-RJ45 portar, det gör behovet av en extern strömadapter onödig och reducerar effektivt kostnaden av din ström-konfiguration  </P> <P>ES0152P kommer med inbäddade DMS Funktioner för att facilitera enhets administration närsomhelst och från vartsomhelst. dess intuitiva, användarvänliga gränsnitt ger IT-administratörer möjligheten att komma igång och administrera deras nätverk och alla anslutna KE / VE89 enheter ansträngningslöst. Den har också omfattande säkerhetsfunktioner såsom IP source guard och ACL för att vakta ditt nätverk från obehörig åtkomst.</P> <P>• Plug and Play utan ytterligare inställningar <BR>• Automatisk detektion av KE/VE89 seriens enheter<BR>• 48 RJ-45 10/100/1000 Mbps portar och 4 SFP uplink portar (10Gbps)<BR>• 802.3af PoE / 802.3at PoE+ Port konfiguration och schemalägning </P> <P>Förpackningen innehåller: 1x ES0152P 52-Port GbE Managed Switch, 1x AC strömkabel, RJ45 till DB9 serial konsol-kabel, 1x Foot pad set (4st), 1x monteringskit, 1x användarmanual </P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 442 x 370.5 x 44 mm</P> <P>Vikt: 5.6 Kg</P></BODY>NoneTrue
Zyxel GS1350-18HPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/GS1350-18HPZyxel GS1350-18HP2019-10-10 10:06:471899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseZyxel GS1350-18HP - Switch - smart - 16 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x kombination Gigabit Ethernet/Gigabit SFP - skrivbordsmodell - PoE+ (250 W)<br>NoneFalse4718937604425
TP-LINK 16-Port 10/100Mbps PoE+ Switch, 16 10/100Mbps RJ45 PortsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/TL-SL1218MPTP-LINK 16-Port 10/100Mbps PoE+ Switch, 16 10/100Mbps RJ45 Ports2019-10-07 06:53:091899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>TP-Link TL-SL1218MP, 16-Port 10/100 Mbps + 2-Port Gigabit UInmanaged PoE-switch, svart</P> <P>TL-SL1218MP är en specialdesignad PoE-switch för IP-övervakningstillämpningar. PoE-switchen gör övervakningsinstallationen enklare, säkrare och billigare. Med förlängningsläget når PoE-sändningsavståndet upp till 250m vilket är perfekt för distribution av IP-kameror i stor täckning. För att garantera kvaliteten på känsliga applikationer som videomonitor erbjuder TL-SL12128MP alternativ med högre prioritet för dessa IPC-anslutna portar.</P> <P>• 16 PoE + 10/100 Mbps RJ45-portar, 2 Gigabit RJ45-portar och 2 kombinerade Gigabit SFP-portar<BR>• Upp till 250 m data- och kraftöverföring i förlängningsläge speciellt utformad för övervakningssystem<BR>• Prioritetsläge för port1-8 för att garantera kvaliteten på känsliga applikationer som videomonitor<BR>• Hög PoE-effektbudget med upp till 30W för varje PoE-port och 192W för alla PoE-portar<BR>• Lätt att använda, konfiguration och installation är enkel</P> <P>Mått (BxDxH): 440 × 180 × 44 mm</P></BODY>NoneFalse6935364099824
24-port Gigabit PoE Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports, 370WaFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1250-28XMP24-port Gigabit PoE Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports, 370Wa2019-09-27 07:20:141899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1250-28XMP, 28-Port 10-Gigabit Smart Managed 370W PoE Switch, svart</P> <P>D-Link DGS-1250-serien Smart Managed Switches levererar verkligt värde som en Enterprise Access och Small-to-Medium Business (SMB) Access / Aggregation-lösning. De tillhandahåller en rad fysiska gränssnitt (inklusive en Console Port w / full CLI), flera hanteringsgränssnitt, 11 webbspråk, QoS-aktivering och Advanced Layer-2 w / Lite Layer-3-funktioner.</P> <P>DGS-1250-serien växlar stödjer 24 eller 48 x 10/100 / 1000BASE-T-portar, varvid varje omkopplare också stöder ytterligare 4 x 10G SFP + -portar för optiska anslutningar med multimode eller singelmodiga SFP-sändtagare - vilket möjliggör verkliga nätverkshästkrafter på en värde pris.</P> <P>• 24 x 10/100/1000 BASE-T-portar<BR>• 4 x 10G SFP + -portar<BR>• Lite L3 Statisk routing<BR>• Avancerade säkerhetsfunktioner, IMPB, 802.1X-autentisering<BR>• 370W PoE budget (802.3af/at)<BR>• Dubbel bild och konfiguration<BR>• Stöder STP / RSTP / MSTP<BR>• Fullständig CLI<BR>• QoS-aktivering<BR>• 11 webbspråk</P> <P>Mått (BxDxH): 440x140x44mm<BR>Vikt: 1,75 kg</P></BODY>NoneFalse790069443008
24-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ portsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1250-28X24-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports2019-09-27 07:04:131899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1250-28X, 28-Port 10-Gigabit Smart Managed Switch, svart</P> <P>D-Link DGS-1250-serien Smart Managed switchar levererar verkligt värde som en Enterprise Access och Small-to-Medium Business (SMB) Access / Aggregation-lösning. De tillhandahåller en rad fysiska gränssnitt (inklusive en Console Port w / full CLI), flera hanteringsgränssnitt, 11 webbspråk, QoS-aktivering och Advanced Layer-2 w / Lite Layer-3-funktioner.</P> <P>DGS-1250-seriens switchar stödjer 24 eller 48x10/100/1000 BASE-T-portar, varvid varje switch också stöder ytterligare 4x10G SFP + -portar för optiska anslutningar med multimode eller singelmodiga SFP-sändtagare - vilket möjliggör verkliga nätverkshästkrafter på en värde pris.</P> <P>• 24x10/100/1000 BASE-T-portar<BR>• 4x10G SFP+ portar<BR>• Lite L3 Statisk routing<BR>• Avancerade säkerhetsfunktioner, IMPB, 802.1X-autentisering<BR>• Dubbel bild och konfiguration<BR>• Stöder STP/RSTP/MSTP<BR>• Fullständig CLI<BR>• QoS-aktivering<BR>• 11 webbspråk</P> <P>Mått (BxDxH): 440x140x44mm<BR>Vikt: 1,75 kg</P></BODY>NoneFalse790069448164
Cisco SG350-20 gemanaged L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) SchwarzFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL2024901Cisco SG350-20 gemanaged L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Schwarz2019-06-26 05:31:001899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco Small Business SG350-20 - Switch - L3 - Administrerad - 16 x 10/100/1000 + 2 x kombinations-Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - rackmonterbar<br>NoneFalse882658997549
Cisco SMB SG350X-24 - Switch - managedFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL2024905Cisco SMB SG350X-24 - Switch - managed2019-06-17 12:25:011899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco Small Business SG350X-24 - Switch - Administrerad - 24 x 1000Base-T + 2 x kombo 10 Gigabit SFP+ + 2 x 10 Gigabit SFP+ - rackmonterbar<br>NoneFalse882658808104
MikroTik CRS317-1G-16S+RM 16-port SFP+ Switch, 10GbE, LACFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/MKT-10038MikroTik CRS317-1G-16S+RM 16-port SFP+ Switch, 10GbE, LAC2019-03-21 12:20:021899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik Cloud Router CRS317-1G-16S+RM 16-port SFP+ Switch, 10GbE, LACP, vit</P> <P>Den nya Cloud Router Switch 317-1G-16S+RM är en rackmonterbar hanterbar switch med Layer 3-funktioner. Den har 16 stycken SFP+ portar för högpresterande 10GbE-anslutningar och en 1 gigabit RJ45 port för hantering.</P> <P>• 1 GB RAM<BR>• Layer 3 stackable<BR>• 16x SFP+ 10GbE-platser<BR>• 800 MHz dual-core ARM 98DX8216 CPU</P> <P>Mått(BxDxH): 443 x 224 x 44 mm</P></BODY>NoneFalse0MKT-10038
D-Link Hanterad nätverksswitch med 24-portar, L3 stackable, Gigabit, 4Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-3130-30TS-SID-Link Hanterad nätverksswitch med 24-portar, L3 stackable, Gigabit, 42019-02-27 09:51:261899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link Hanterad nätverksswitch med 24-portar, L3 stackable, Gigabit, 4x Gigabit SFP+, silver</P> <P>DGS-3130 är en serie Lite Layer 3 stackbara hanterade switchar som är utformade för att hjälpa slutanvändare i små till medelstora företag uppnå en hög nivå av integrerad säkerhet, flexibilitet och prestanda.</P> <P>• 4x SFP + -portar<BR>• 2x 10BASE-T Etherner-portar<BR>• Layer 3 stapelbar hanterad omkopplare<BR>• 24x 10/100 / 1000BASE-T Ethernet-portar</P> <P>Mått (BxDxH): 440 x 250 x 44 mm<BR>Vikt: 2,98 kg</P></BODY>NoneFalse
D-link 24 x 10/100/1000BASE-T PoE ports (370W budget) Layer 3Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-3130-30PS-SID-link 24 x 10/100/1000BASE-T PoE ports (370W budget) Layer 32019-02-06 09:54:451899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-3131PS / SI, 24xGigabit RJ45-portar, 4x10GbE SFP + -portar, 370W PoE Budget, svart</P> <P>DGS-3130-serien är en rad Lite Layer 3-stackbara managed switchar som är utformade för att hjälpa slutanvändare i ett säkert företags- eller Metro Ethernet-nät. Dessa switchar stödjer multicast och förbättrade säkerhetsfunktioner, vilket gör dem till idealiska Gigabit-lösningar.</P> <P>Varje 10/100/1000 Mbps-port på DGS-3130-30PS / 54PS stöder IEEE 802.3af och IEEE 802.3at PoE-standarderna. Standardbudgeten för dessa modeller är 370 watt och kan utökas till 740 watt med DPS-700 redundant strömförsörjning. Switcharna ör också utrustade med en USB 2.0-port som gör det möjligt för användaren att starta upp bilder och ladda upp konfigurationsfiler direkt, samt spara bekvämt syslog-filer till en USB 2.0-lagringsenhet.</P> <P>• Stackabara, managed switchar<BR>• 24x10 / 100/1000 RJ45-portar<BR>• 2x10GBASE-T RJ45-portar<BR>• 4x10GbE SFP + -portar<BR>• Inbyggt 6 kV överspänningsskydd på alla Gigabit Ethernet-portar<BR>• L3-funktioner inkluderar VRRP, Static Route och RIPv1 / v2 / ng<BR>• Robust 370W PoE Budget</P> <P>Mått (BxDxH): 440x350x44mm<BR>Vikt: 4,66 kg</P></BODY>NoneFalse
ZyXEL XGS1930-28HP 28-portars administrerad switch, PoE, 4x SFP+, NebuFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/XGS1930-28HPZyXEL XGS1930-28HP 28-portars administrerad switch, PoE, 4x SFP+, Nebu2019-01-24 08:45:001899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseFalse <BODY><P>ZyXEL XGS1930-28HP 28-port managed switch, PoE, 4x SFP+, NebulaFlex, carbon</P> <P>The XGS1930 series, a new 10G uplink smart managed switch, comes with a stylish new look and enables cloud manageability with Zyxel NebulaFlex technology.</P> <P>• Carbon-style look<BR>• 4x 10Gbps SFP+ ports<BR>• 5-segment PoE power usage<BR>• 24x Gigabit Ethernet PoE portar<BR>• "Restore to last custom" button</P> <P>Dimensions(BxDxH): 441 x 330 x 44 mm<BR>Weight: 4,6 kg </P></BODY>NoneFalse
D-Link 24 SFP ports Layer 3 Stackable Managed Gigabit SwitchFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-3130-30SSID-Link 24 SFP ports Layer 3 Stackable Managed Gigabit Switch2019-01-21 07:50:531899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseD-Link DGS 3130-30S - Switch - L3 Lite - Administrerad - 30 x SFP + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 4 x 10 Gigabit SFP+<br>NoneFalse
D-Link 20-port GE PoE 370W Layer 3 Stackable Managed Gigabit Switch inFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-3630-28PCSID-Link 20-port GE PoE 370W Layer 3 Stackable Managed Gigabit Switch in2018-11-19 06:50:451899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-3630-28PC/SI, 28-ports Layer 3 Stackable Managed Gigabit Switch inkl. 4x10GbE Portar, svart</P> <P>DGS-3630 Series Layer 3 stackbara managed switchar är utformade för små medelstora företag, småföretag, större företag och internetleverantörer (ISP). De levererar hög prestanda, flexibilitet, feltolerans och avancerade programvarufunktioner för maximal avkastning på investeringen. Med Gigabit Ethernet RJ45- och SFP-portar, 10 GbE SFP + -portar, avancerade säkerhetsfunktioner och avancerad servicekvalitet (QoS) kan DGS-3630-omkopplarna fungera som kärn-, distributions- eller åtkomstskiktbrytare. Hög porttäthet, omkoppling stapling och enkel hantering gör DGS-3630-seriens växlar idealiska för ett brett utbud av affärsnätverksapplikationer.</P> <P>• Stapelbar, fullstyrd switch<BR>• 20 x 10/100/1000 portar<BR>• 4 x Gigabit RJ45 / SFP COMBO-portar<BR>• 4 x 10GbE SFP + -portar<BR>• Avancerade säkerhetsfunktioner<BR>• L2 + -funktionerna direkt ur lådan; mjukvaruuppgraderbar till full L3 routing-lösning (OSPF, BGP, VRF-Lite, L3 multicast, etc.)</P> <P>Mått (BxDxH): 441x380x44mm<BR>Vikt: 5,88 kg</P></BODY>NoneTrue790069435010
D-Link 28-Port Gigabit Smart Switch with 4 SFP slotsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1210-28MED-Link 28-Port Gigabit Smart Switch with 4 SFP slots2018-11-14 13:57:071899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1210-28/ME, 24-port Metro Ethernet Gigabit Switch med 4 Gigabit SFP portar, svart</P> <P>DGS-1210 / ME-serien Metro Ethernet Switches är en serie av switchar avsedda för Metro Ethernet-applikationer. De har en rad portkonfigurationer, inklusive 10/100 / 1000BASE-T RJ-45-portar och 1G SFP-portar för ökad nätverksbandbredd. Överspänningsskydd, avancerade Layer 2-funktioner och en rad säkerhets- och hanteringsverktyg gör DGS-1210 / ME Series Metro Ethernet-switchar idealiska för Metro Ethernet-applikationer.</P> <P>• Gigabit Speeds – 24 x 10/100/1000 ports and 4 x Gigabit SFP ports<BR>• Metro Ethernet Features – Överbelastningsskydd, G.8032 ERPS, 802.3ah Link OAM, Dying Gasp och ännu mer<BR>• Flexibel hantering – Kommandotolks gränssnitt, Webb-baserad GUI, DLNA Utility, och SNMP v1/v2c/v3</P> <P>Mått(BxDxH): 440x140x44mm<BR>Vikt: 2,21kg</P></BODY>NoneTrue790069427121