OK

 

16-31 portar

 

 

 

Zyxel GS1350-18HPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/GS1350-18HPZyxel GS1350-18HP2019-10-10 10:06:471899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseZyxel GS1350-18HP - Switch - smart - 16 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x kombination Gigabit Ethernet/Gigabit SFP - skrivbordsmodell - PoE+ (250 W)<br>NoneFalse4718937604425
TP-LINK 16-Port 10/100Mbps PoE+ Switch, 16 10/100Mbps RJ45 PortsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/TL-SL1218MPTP-LINK 16-Port 10/100Mbps PoE+ Switch, 16 10/100Mbps RJ45 Ports2019-10-07 06:53:091899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>TP-Link TL-SL1218MP, 16-Port 10/100 Mbps + 2-Port Gigabit UInmanaged PoE-switch, svart</P> <P>TL-SL1218MP är en specialdesignad PoE-switch för IP-övervakningstillämpningar. PoE-switchen gör övervakningsinstallationen enklare, säkrare och billigare. Med förlängningsläget når PoE-sändningsavståndet upp till 250m vilket är perfekt för distribution av IP-kameror i stor täckning. För att garantera kvaliteten på känsliga applikationer som videomonitor erbjuder TL-SL12128MP alternativ med högre prioritet för dessa IPC-anslutna portar.</P> <P>• 16 PoE + 10/100 Mbps RJ45-portar, 2 Gigabit RJ45-portar och 2 kombinerade Gigabit SFP-portar<BR>• Upp till 250 m data- och kraftöverföring i förlängningsläge speciellt utformad för övervakningssystem<BR>• Prioritetsläge för port1-8 för att garantera kvaliteten på känsliga applikationer som videomonitor<BR>• Hög PoE-effektbudget med upp till 30W för varje PoE-port och 192W för alla PoE-portar<BR>• Lätt att använda, konfiguration och installation är enkel</P> <P>Mått (BxDxH): 440 × 180 × 44 mm</P></BODY>NoneFalse6935364099824
24-port Gigabit PoE Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports, 370WaFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1250-28XMP24-port Gigabit PoE Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports, 370Wa2019-09-27 07:20:141899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1250-28XMP, 28-Port 10-Gigabit Smart Managed 370W PoE Switch, svart</P> <P>D-Link DGS-1250-serien Smart Managed Switches levererar verkligt värde som en Enterprise Access och Small-to-Medium Business (SMB) Access / Aggregation-lösning. De tillhandahåller en rad fysiska gränssnitt (inklusive en Console Port w / full CLI), flera hanteringsgränssnitt, 11 webbspråk, QoS-aktivering och Advanced Layer-2 w / Lite Layer-3-funktioner.</P> <P>DGS-1250-serien växlar stödjer 24 eller 48 x 10/100 / 1000BASE-T-portar, varvid varje omkopplare också stöder ytterligare 4 x 10G SFP + -portar för optiska anslutningar med multimode eller singelmodiga SFP-sändtagare - vilket möjliggör verkliga nätverkshästkrafter på en värde pris.</P> <P>• 24 x 10/100/1000 BASE-T-portar<BR>• 4 x 10G SFP + -portar<BR>• Lite L3 Statisk routing<BR>• Avancerade säkerhetsfunktioner, IMPB, 802.1X-autentisering<BR>• 370W PoE budget (802.3af/at)<BR>• Dubbel bild och konfiguration<BR>• Stöder STP / RSTP / MSTP<BR>• Fullständig CLI<BR>• QoS-aktivering<BR>• 11 webbspråk</P> <P>Mått (BxDxH): 440x140x44mm<BR>Vikt: 1,75 kg</P></BODY>NoneFalse790069443008
24-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ portsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1250-28X24-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports2019-09-27 07:04:131899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1250-28X, 28-Port 10-Gigabit Smart Managed Switch, svart</P> <P>D-Link DGS-1250-serien Smart Managed switchar levererar verkligt värde som en Enterprise Access och Small-to-Medium Business (SMB) Access / Aggregation-lösning. De tillhandahåller en rad fysiska gränssnitt (inklusive en Console Port w / full CLI), flera hanteringsgränssnitt, 11 webbspråk, QoS-aktivering och Advanced Layer-2 w / Lite Layer-3-funktioner.</P> <P>DGS-1250-seriens switchar stödjer 24 eller 48x10/100/1000 BASE-T-portar, varvid varje switch också stöder ytterligare 4x10G SFP + -portar för optiska anslutningar med multimode eller singelmodiga SFP-sändtagare - vilket möjliggör verkliga nätverkshästkrafter på en värde pris.</P> <P>• 24x10/100/1000 BASE-T-portar<BR>• 4x10G SFP+ portar<BR>• Lite L3 Statisk routing<BR>• Avancerade säkerhetsfunktioner, IMPB, 802.1X-autentisering<BR>• Dubbel bild och konfiguration<BR>• Stöder STP/RSTP/MSTP<BR>• Fullständig CLI<BR>• QoS-aktivering<BR>• 11 webbspråk</P> <P>Mått (BxDxH): 440x140x44mm<BR>Vikt: 1,75 kg</P></BODY>NoneFalse790069448164
Cisco SG350-20 gemanaged L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) SchwarzFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL2024901Cisco SG350-20 gemanaged L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Schwarz2019-06-26 05:31:001899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco Small Business SG350-20 - Switch - L3 - Administrerad - 16 x 10/100/1000 + 2 x kombinations-Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - rackmonterbar<br>NoneFalse882658997549
Cisco SMB SG350X-24 - Switch - managedFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL2024905Cisco SMB SG350X-24 - Switch - managed2019-06-17 12:25:011899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco Small Business SG350X-24 - Switch - Administrerad - 24 x 1000Base-T + 2 x kombo 10 Gigabit SFP+ + 2 x 10 Gigabit SFP+ - rackmonterbar<br>NoneFalse882658808104
Cisco Small Business SG250-26 - Switch - SmartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL2024892Cisco Small Business SG250-26 - Switch - Smart2019-06-17 12:24:361899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco 250 Series SG250-26 - Switch - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x kombinations-Gigabit SFP - rackmonterbar<br>NoneFalse882658766237
MikroTik CRS317-1G-16S+RM 16-port SFP+ Switch, 10GbE, LACFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/MKT-10038MikroTik CRS317-1G-16S+RM 16-port SFP+ Switch, 10GbE, LAC2019-03-21 12:20:021899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik Cloud Router CRS317-1G-16S+RM 16-port SFP+ Switch, 10GbE, LACP, vit</P> <P>Den nya Cloud Router Switch 317-1G-16S+RM är en rackmonterbar hanterbar switch med Layer 3-funktioner. Den har 16 stycken SFP+ portar för högpresterande 10GbE-anslutningar och en 1 gigabit RJ45 port för hantering.</P> <P>• 1 GB RAM<BR>• Layer 3 stackable<BR>• 16x SFP+ 10GbE-platser<BR>• 800 MHz dual-core ARM 98DX8216 CPU</P> <P>Mått(BxDxH): 443 x 224 x 44 mm</P></BODY>NoneFalse0MKT-10038
D-Link Hanterad nätverksswitch med 24-portar, L3 stackable, Gigabit, 4Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-3130-30TS-SID-Link Hanterad nätverksswitch med 24-portar, L3 stackable, Gigabit, 42019-02-27 09:51:261899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link Hanterad nätverksswitch med 24-portar, L3 stackable, Gigabit, 4x Gigabit SFP+, silver</P> <P>DGS-3130 är en serie Lite Layer 3 stackbara hanterade switchar som är utformade för att hjälpa slutanvändare i små till medelstora företag uppnå en hög nivå av integrerad säkerhet, flexibilitet och prestanda.</P> <P>• 4x SFP + -portar<BR>• 2x 10BASE-T Etherner-portar<BR>• Layer 3 stapelbar hanterad omkopplare<BR>• 24x 10/100 / 1000BASE-T Ethernet-portar</P> <P>Mått (BxDxH): 440 x 250 x 44 mm<BR>Vikt: 2,98 kg</P></BODY>NoneFalse
D-link 24 x 10/100/1000BASE-T PoE ports (370W budget) Layer 3Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-3130-30PS-SID-link 24 x 10/100/1000BASE-T PoE ports (370W budget) Layer 32019-02-06 09:54:451899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-3131PS / SI, 24xGigabit RJ45-portar, 4x10GbE SFP + -portar, 370W PoE Budget, svart</P> <P>DGS-3130-serien är en rad Lite Layer 3-stackbara managed switchar som är utformade för att hjälpa slutanvändare i ett säkert företags- eller Metro Ethernet-nät. Dessa switchar stödjer multicast och förbättrade säkerhetsfunktioner, vilket gör dem till idealiska Gigabit-lösningar.</P> <P>Varje 10/100/1000 Mbps-port på DGS-3130-30PS / 54PS stöder IEEE 802.3af och IEEE 802.3at PoE-standarderna. Standardbudgeten för dessa modeller är 370 watt och kan utökas till 740 watt med DPS-700 redundant strömförsörjning. Switcharna ör också utrustade med en USB 2.0-port som gör det möjligt för användaren att starta upp bilder och ladda upp konfigurationsfiler direkt, samt spara bekvämt syslog-filer till en USB 2.0-lagringsenhet.</P> <P>• Stackabara, managed switchar<BR>• 24x10 / 100/1000 RJ45-portar<BR>• 2x10GBASE-T RJ45-portar<BR>• 4x10GbE SFP + -portar<BR>• Inbyggt 6 kV överspänningsskydd på alla Gigabit Ethernet-portar<BR>• L3-funktioner inkluderar VRRP, Static Route och RIPv1 / v2 / ng<BR>• Robust 370W PoE Budget</P> <P>Mått (BxDxH): 440x350x44mm<BR>Vikt: 4,66 kg</P></BODY>NoneFalse
ZyXEL XGS1930-28HP 28-portars administrerad switch, PoE, 4x SFP+, NebuFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/XGS1930-28HPZyXEL XGS1930-28HP 28-portars administrerad switch, PoE, 4x SFP+, Nebu2019-01-24 08:45:001899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseFalse <BODY><P>ZyXEL XGS1930-28HP 28-port managed switch, PoE, 4x SFP+, NebulaFlex, carbon</P> <P>The XGS1930 series, a new 10G uplink smart managed switch, comes with a stylish new look and enables cloud manageability with Zyxel NebulaFlex technology.</P> <P>• Carbon-style look<BR>• 4x 10Gbps SFP+ ports<BR>• 5-segment PoE power usage<BR>• 24x Gigabit Ethernet PoE portar<BR>• "Restore to last custom" button</P> <P>Dimensions(BxDxH): 441 x 330 x 44 mm<BR>Weight: 4,6 kg </P></BODY>NoneFalse
D-Link 24 SFP ports Layer 3 Stackable Managed Gigabit SwitchFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-3130-30SSID-Link 24 SFP ports Layer 3 Stackable Managed Gigabit Switch2019-01-21 07:50:531899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseD-Link DGS 3130-30S - Switch - L3 Lite - Administrerad - 30 x SFP + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 4 x 10 Gigabit SFP+<br>NoneFalse
D-Link 20-port GE PoE 370W Layer 3 Stackable Managed Gigabit Switch inFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-3630-28PCSID-Link 20-port GE PoE 370W Layer 3 Stackable Managed Gigabit Switch in2018-11-19 06:50:451899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-3630-28PC/SI, 28-ports Layer 3 Stackable Managed Gigabit Switch inkl. 4x10GbE Portar, svart</P> <P>DGS-3630 Series Layer 3 stackbara managed switchar är utformade för små medelstora företag, småföretag, större företag och internetleverantörer (ISP). De levererar hög prestanda, flexibilitet, feltolerans och avancerade programvarufunktioner för maximal avkastning på investeringen. Med Gigabit Ethernet RJ45- och SFP-portar, 10 GbE SFP + -portar, avancerade säkerhetsfunktioner och avancerad servicekvalitet (QoS) kan DGS-3630-omkopplarna fungera som kärn-, distributions- eller åtkomstskiktbrytare. Hög porttäthet, omkoppling stapling och enkel hantering gör DGS-3630-seriens växlar idealiska för ett brett utbud av affärsnätverksapplikationer.</P> <P>• Stapelbar, fullstyrd switch<BR>• 20 x 10/100/1000 portar<BR>• 4 x Gigabit RJ45 / SFP COMBO-portar<BR>• 4 x 10GbE SFP + -portar<BR>• Avancerade säkerhetsfunktioner<BR>• L2 + -funktionerna direkt ur lådan; mjukvaruuppgraderbar till full L3 routing-lösning (OSPF, BGP, VRF-Lite, L3 multicast, etc.)</P> <P>Mått (BxDxH): 441x380x44mm<BR>Vikt: 5,88 kg</P></BODY>NoneTrue790069435010
D-Link 28-Port Gigabit Smart Switch with 4 SFP slotsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1210-28MED-Link 28-Port Gigabit Smart Switch with 4 SFP slots2018-11-14 13:57:071899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1210-28/ME, 24-port Metro Ethernet Gigabit Switch med 4 Gigabit SFP portar, svart</P> <P>DGS-1210 / ME-serien Metro Ethernet Switches är en serie av switchar avsedda för Metro Ethernet-applikationer. De har en rad portkonfigurationer, inklusive 10/100 / 1000BASE-T RJ-45-portar och 1G SFP-portar för ökad nätverksbandbredd. Överspänningsskydd, avancerade Layer 2-funktioner och en rad säkerhets- och hanteringsverktyg gör DGS-1210 / ME Series Metro Ethernet-switchar idealiska för Metro Ethernet-applikationer.</P> <P>• Gigabit Speeds – 24 x 10/100/1000 ports and 4 x Gigabit SFP ports<BR>• Metro Ethernet Features – Överbelastningsskydd, G.8032 ERPS, 802.3ah Link OAM, Dying Gasp och ännu mer<BR>• Flexibel hantering – Kommandotolks gränssnitt, Webb-baserad GUI, DLNA Utility, och SNMP v1/v2c/v3</P> <P>Mått(BxDxH): 440x140x44mm<BR>Vikt: 2,21kg</P></BODY>NoneTrue790069427121
D-Link 20-Port Gigabit Smart Switch with 4 SFP slotsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1210-20MED-Link 20-Port Gigabit Smart Switch with 4 SFP slots2018-11-14 08:03:311899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1210-20ME, Gigabit smart switch med 16x1000 Base-T portar och 4xSFP portar, svart</P> <P>DGS-1210 / ME-serien Metro Ethernet Switches är en serie av switchar avsedda för Metro Ethernet-applikationer. De har en rad portkonfigurationer, inklusive 10/100 / 1000BASE-T RJ-45-portar och 1G SFP-portar för ökad nätverksbandbredd. Överspänningsskydd, avancerade Layer 2-funktioner och en rad säkerhets- och hanteringsverktyg gör DGS-1210 / ME Series Metro Ethernet-switchar idealiska för Metro Ethernet-applikationer.</P> <P>DGS-1210 / ME-seriens Metro Ethernet-switchar finns i en rad portinställningar, inklusive Gigabit Ethernet RJ-45 eller 1G Ethernet SFP-portar. Alla modeller erbjuder fyra 1G Ethernet SFP-portar för Gigabit-fiberanslutningar med långa avstånd.</P> <P>• 1U<BR>• 16x10/100/1000 Base-T<BR>• 4xSFP<BR>• 40 Gbps omkopplingskapacitet</P> <P>Mått (BxDxH): 280x180x44mm</P></BODY>NoneFalse790069406812
ZyXEL GS1920-24v2, 24-port GbE Smart Managed Switch, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/GS1920-24V2ZyXEL GS1920-24v2, 24-port GbE Smart Managed Switch, svart2018-10-29 09:39:011899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseFalse <BODY><P>ZyXEL GS1920-24v2, 24-port GbE Smart Managed Switch, svart</P> <P>GS1920v2-serien utökar framgången med den mest sålda GS1920-serien med ett snyggt nytt utseende och möjliggör molthantering med Zyxel NebulaFlex-teknik.</P> <P>GS1920v2-serien introducerar Zyxel NebulaFlex, vilket gör att du enkelt kan växla mellan fristående läge och vår licensfria Nebula Cloud Management-plattform när som helst med bara några enkla klick.</P> <P>GS1920v2-serien är idealisk för SMB-utplacering i flera scenarier, med sina unika portkombinationer framtidsisolering av ditt nätverk för att säkerställa enkel tillväxt på vägen.</P> <P>• Totalt antal portar: 28<BR>• Totalt budget: 375W 802.3at<BR>• Antal portar på 100/1000 Mbps: 24<BR>• Antal Gigabit Combo-portar (RJ45 / SFP): 4</P> <P>Mått(BxDxH): 441 x 131 x 44 mm<BR>Vikt: 3,8 kg<BR></P></BODY>NoneFalse
ZyXEL GS1920-24HPv2Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/GS1920-24HPv2ZyXEL GS1920-24HPv22018-10-26 11:56:171899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseFalse <BODY><P>ZyXEL GS1920-24HPv2, 28-port GbE Smart Managed PoE Switch, 802.3at 130W, svart</P> <P>GS1920v2-serien utökar framgången med den mest sålda GS1920-serien med ett snyggt nytt utseende och möjliggör molthantering med Zyxel NebulaFlex-teknik.</P> <P>GS1920v2-serien introducerar Zyxel NebulaFlex, vilket gör att du enkelt kan växla mellan fristående läge och vår licensfria Nebula Cloud Management-plattform när som helst med bara några enkla klick.</P> <P>GS1920v2-serien är idealisk för SMB-utplacering i flera scenarier, med sina unika portkombinationer framtidsisolering av ditt nätverk för att säkerställa enkel tillväxt på vägen.</P> <P>• Totalt antal portar: 28<BR>• Antal portar på 100/1000 Mbps: 4<BR>• Antal Gigabit Combo-portar (RJ45 / SFP): 4<BR>• 24xPoE-portar<BR>• Totalt budget: 375W 802.3at</P> <P>Mått (BxDxH): 441x131x44mm<BR>Vikt: 3,8 kg</P></BODY>NoneFalse
TP-Link TL-SG116E, 16-Port Gigabit Unmanaged Pro Switch, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/TL-SG116ETP-Link TL-SG116E, 16-Port Gigabit Unmanaged Pro Switch, svart2018-10-18 11:10:221899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>TP-Link TL-SG116E, 16-Port Gigabit Unmanaged Pro Switch, svart</P> <P>TL-SG116E Unmanaged Pro Switch är en idealisk uppgradering av oövervakade strömbrytare, anpassade för hem och småföretag. En plug-and-play-design gör det lätt att installera utan att behöva en tekniker, medan ett robust metallhölje ger bättre skydd för komponenter. Utrustad med intelligenta hanteringsfunktioner som QoS, VLAN, IGMP Snooping och mer, är denna omkopplare effektiv i både enkla och krävande nätverksmiljöer.</P> <P>• 16 10/100/1000Mbps RJ45-portar<BR>• Plug and play, utan konfiguration krävs<BR>• Slitstark metallhölje av högsta kvalitet och professionellt utseende<BR>• Intelligent hantering via ett webbgränssnitt och nedladdningsbart verktyg<BR>• Grön teknik minskar strömförbrukningen</P> <P>Mått (BxDxH): 286x111,7x25,4mm</P></BODY>NoneFalse6935364084301
TP-LINK 16-portars skrivbordsswitch, Gigabit, plug and play, vitFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/TL-SG116TP-LINK 16-portars skrivbordsswitch, Gigabit, plug and play, vit2018-09-26 06:28:371899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>TP-LINK 16-portars skrivbordsswitch, Gigabit, plug and play, vit</P> <P>TP-Link 16-Port 10/100/1000Mbps skrivbordsswitch ger dig ett enkelt sätt att övergå till Gigabit Ethernet. Öka hastigheten på din nätverksserver och backbone anslutning, eller gör Gigabit till skrivbordet en verklighet. Plug and Play-design, utan någon konfiguration, gör produkten lätt att använda och installera. Med den innovativa energieffektiva tekniken kan TL-SG116 spara på strömförbrukngen, vilket gör den till en miljövänlig lösning för ditt hem- eller kontorsnätverk.</P> <P>• 16x Gigabit RJ45-portar<BR>• Energieffektiv teknik<BR>• Stålhölje med väggmonterbar design</P> <P>Mått(BxDxH): 286 x 112 x 25 mm</P></BODY>NoneFalse6935364084325
TP-Link JetStream 16-port Smart Switch, Gigabit, SFP, L2/L3/L4 QoS, L2Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/T1600G-18TSTP-Link JetStream 16-port Smart Switch, Gigabit, SFP, L2/L3/L4 QoS, L22018-09-25 12:13:551899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>TP-Link JetStream 16-port Smart Switch, Gigabit, SFP, L2/L3/L4 QoS, L2 +, Grå</P> <P>TP-Link JetStream Gigabit Smart Switch T1600G-18TS är en kostnadseffektiv nätverkslösning för små och medelstora företag som erbjuder högpresterande, kraftfulla L2- och L2 + -funktioner som statisk routing, QoS på företagsnivå och användbara säkerhetslösningar. Utrustad med 16st Gigabit RJ45-portar och 2 SFP-platser, Statisk Routing hjälper till att styra intern trafik för en effektiv användning av nätverksresurser. </P> <P>Storm Control-funktionen skyddar mot Broadcast, Multicast och Unknown Unicast Storm. Quality of Service (QoS, L2 till L4) ger förbättrad trafikhantering för att överföra data snabbare och mer pålitligt. Webbadministrationsgränssnittet tillsammans med SNMP, RMON och Dual Image möjliggör snabbare installation och konfiguration med mindre nedtid. För arbetsgrupper och avdelningar som behöver en kostnadseffektiv L2 / L2 + switch och gigabit-hastigheter, erbjuder TP-Link JetStream Gigabit Smart Switch T1600G-18TS den perfekta mötpunkten.</P> <P>• Fläktlös design<BR>• L2 + Statisk routing<BR>• 2x Gigabit SFP-portar<BR>• 16x Gigabit RJ45-portar<BR>• L2/L3/L4 QoS och IGMP snooping<BR>• IPv6-stöd med dubbla IPv4 / IPv6-stacker</P> <P>Mått(BxDxH): 440 x 180 x 44 mm</P></BODY>NoneFalse6935364083380
QNAP QSW-1208-8C Switch, 12x RJ45-portar, 12x SFP+ platser, 10GbE, 8Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/QSW-1208-8CQNAP QSW-1208-8C Switch, 12x RJ45-portar, 12x SFP+ platser, 10GbE, 82018-05-16 08:26:551899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>QNAP QSW-1208-8C Switch, 12x RJ45-portar, 12x SFP+ platser, 10GbE, 802.3az, svart</P> <P>QNAP QSW-1208-8C är en 12-ports 10GbE icke-administrerad switch, så att du direkt kan uppgradera din nätverksmiljö till ett kostnadseffektivt pris. QSW-1208-8C stöder 10GBASE-T och NBASE-T-standarder, så att du kan utnyttja högre nätverkshastigheter med dina befintliga Cat 5e och 6a-kablar. Både SFP+ (fiber) och RJ45 (koppar) portar är tillgängliga (med 8 kombinationsportar) för stöd av en mängd nätverksbehov. I överensstämmelse med IEEE 802.3az (Energieffektiv Ethernet, EEE) är QSW-1208-8C också energieffektiv. QSW-1208-8C levererar hög prestanda, låg latens och utmärkt funktionalitet. Det perfekta valet för att uppgradera ditt hem- eller företagsnätverk för att stödja 10GbE-anslutningar.</P> <P>• NBASE-T stöd<BR>• Rackmonterbar<BR>• 12x 10GbE-portar, 12x SFP+ -platser<BR>• Nästan knäpptyst drift med smart fläktkylning<BR>• Åtta kombinationsportar (4x RJ45 och 4x SFP+)</P> <P>Mått(BxDxH): 43 x 285 x 233 mm<BR>Vikt: 2,15 kg</P></BODY>NoneFalse