OK

 

Switchar

 

 

 

UniFi 48P Gigabit Switch with 802.3bt PoE L3 SFP+Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/UBI-USW-PRO-48-POEUniFi 48P Gigabit Switch with 802.3bt PoE L3 SFP+2019-12-11 12:25:211899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Ubiquiti USW Pro 48 PoE Switch, silver</P> <P>USW-Pro-48-POE är en konfigurerbar Gigabit layer 2/3 switch med auto-detektion av 802.3at PoE+ och 802.3bt PoE++. Med fyrtio PoE+ portar och 8 PoE++ portar, RJ45 portarna har en total 600W PoE budget, och fyra SFP+ portar erbjuder 10Gbps upplänk alternativ. Nästintill ljudlös kylning och en 1.3" touch LCM. </P> <P>Kompatibel med UniFi Network Controller</P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 44.24 x 39.96 x 4.37 cm</P> <P>Vikt: 6.25 kg</P></BODY>NoneFalse
48-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports, 370WattsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/DGS-1250-52XMP48-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports, 370Watts2019-12-05 13:09:371899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1250-52XMP Gigabit PoE Smart Managed Switch med 10G Uplink, 370W PoE, 48x1000BASE-T-portar, 4x 10G SFTP + uplink-portar, svart</P> <P>Deploya den mest kostnadseffektiva 10G-lösningen som switch för små och medelstora företag och som access-switch för företag. Designad med en hög porttäthet, högbandbreddsportar för att ta bort flaskhalsar, en hög PoE-energibudget för större implementeringar, redundansfunktioner för att upprätthålla drifttid, lättanvänd flerspråkig webb-UI-hantering, dedicerad konsolport och full CLI-kontroll.</P> <P>• 48 1000 BASE-T-portar<BR>• 4 10G SFTP + upplänksportar<BR>• Layer 2 och Layer 3 Lite-funktioner<BR>• Branschstandard full CLI1, webbgui, konsolport<BR>• PoE-alternativ, upp till 370W PoE-kraftbudget<BR>• Dubbla programvarubilder och dubbla konfigurationsfiler<BR>• D-Link begränsad livstidsgaranti</P> <P>Mått (BxDxH): 440x210x44mm<BR>Vikt: 3,01 kg<BR></P></BODY>NoneFalse790069443022
48-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ portsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/DGS-1250-52X48-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports2019-12-05 13:08:331899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1250-52X Gigabit Smart Managed Switch med 10G Uplink, 48x1000BASE-T-portar, 4x 10G SFTP + uplink-portar, svart</P> <P>Deploya den mest kostnadseffektiva 10G-lösningen som switch för små och medelstora företag och som access-switch för företag. Designad med en hög porttäthet, högbandbreddsportar för att ta bort flaskhalsar, en hög PoE-energibudget för större implementeringar, redundansfunktioner för att upprätthålla drifttid, lättanvänd flerspråkig webb-UI-hantering, dedicerad konsolport och full CLI-kontroll.</P> <P>• 48 1000 BASE-T-portar<BR>• 4 10G SFTP + upplänksportar<BR>• Layer 2 och Layer 3 Lite-funktioner<BR>• Branschstandard full CLI1, webbgui, konsolport<BR>• PoE-alternativ, upp till 370W PoE-kraftbudget<BR>• Dubbla programvarubilder och dubbla konfigurationsfiler<BR>• D-Link begränsad livstidsgaranti</P> <P>Mått (BxDxH): 440x210x44mm<BR>Vikt: 3,01 kg<BR></P></BODY>NoneFalse790069443015
Aruba Switch 2930F 24G PoE 4SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL3004112Aruba Switch 2930F 24G PoE 4SFP2019-11-18 07:30:121899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseHPE Aruba 2930F 24G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administrerad - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 gigabit/10 gigabit SFP+ (upplänk) - rackmonterbar - PoE+ (370 W)<br>NoneFalse
Switch HP 5130 1000M 24P.+4SFP+ 19 manFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL2003196Switch HP 5130 1000M 24P.+4SFP+ 19 man2019-11-18 07:11:411899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseHPE 5130-24G-PoE+-4SFP+ EI - Switch - L3 - Administrerad - 24 x 10/100/1000 + 4 x 10 Gigabit Ethernet / 1 Gigabit Ethernet SFP+ - rackmonterbar - PoE+ (370 W)<br>NoneFalse888182607534
UnifiSwitch Indus 10GE ports total 8 of 10GE with 802.3bt L2Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/UBI-USW-INDUSTRIALUnifiSwitch Indus 10GE ports total 8 of 10GE with 802.3bt L22019-11-06 13:55:551899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Ubiquiti USW-Industrial UniFi 10-port PoE (60W) switch, svart</P> <P>USW-Industrial är en managed Gigabit Layer 2-switch med auto-sensing, högeffekt 802.3bt PoE++ stöd. Den har 10 RJ45-portar totalt, varav 8 erbjuder PoE ++ (upp till 60W per port), perfekt för strömförsörjningsenheter som UniFi LED-paneler, kameror och AP. Den fläktlösa USW-Industrial har en robust industriell design och är plenumklassad * och kan installeras i en horisontell eller vertikal orientering i kammarrum. Dess gjutna aluminiumhölje har en svart, pulverlackerad yta. Detta ger större motståndskraft mot korrosion och hållbarhet i miljöer med extrema temperaturvariationer.</P> <P>* Plenumkablar krävs för användning i plenumutrymmen.</P></BODY>NoneFalse
ATEN 52-Port GbE PoE Managed SwitchFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/ES0152P-AX-GATEN 52-Port GbE PoE Managed Switch2019-11-06 05:53:451899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>ATEN ES0152P 52-portars administraterad switch, 48x 10/100/1000 + 4x 10 Gigabit SFP+ upplänk, GBE, PoE, svart</P> <P>ES0152P är en funktionsrik administrerad switch för ATEN KE serien KVM över IP förlängare och VE89 serien Video över IP förlängare. Idealisk för kombinerad installation med KE / VE89 seriens produkter, ES0152P hjälper användare bygga sin OT (operational technology) infrastruktur med KE serien genom att eliminera svårigheterna i en komplicerad konfiguration.</P> <P>Att komma igång med ES0152P går snabbt och enkelt. Eftersom att allt är plug and play så finns inget behov av att installera mjukvara eller för att konfigurera enheter. Anslut bara KE / VE89 sändare och mottagare till ES0152P med en Cat 5e/6 kabel så kommer alla KE / VE89 seriens enheter på samma LAN automatiskt att bli detekterade.</P> <P>ES0152P nätverksswitch förser dig med en 52-portars högpresterande konfiguration, en hel array av L2 egenskaper och avancerad funktionalitet inklusive Layer 3 statisk rutt, DHCP server, IPv6 stöd och LLDP, ger en mångsidig lösning för förbättrande av nätverksprestanda.</P> <P>ES0152P erbjuder en kombination av SFP+ (fiber) och RJ45 (koppar) portar för service av en rad av nätverksbehov. Den stödjer 4 (1G/10G) SFP+ och 48 (10/100/1G) RJ45 med PoE+ (802.3at/af stöd) portar. Med Power over Ethernet (PoE) funktionalitet, ES0152P kan förse upp till 740 Watt ström över 48-RJ45 portar, det gör behovet av en extern strömadapter onödig och reducerar effektivt kostnaden av din ström-konfiguration  </P> <P>ES0152P kommer med inbäddade DMS Funktioner för att facilitera enhets administration närsomhelst och från vartsomhelst. dess intuitiva, användarvänliga gränsnitt ger IT-administratörer möjligheten att komma igång och administrera deras nätverk och alla anslutna KE / VE89 enheter ansträngningslöst. Den har också omfattande säkerhetsfunktioner såsom IP source guard och ACL för att vakta ditt nätverk från obehörig åtkomst.</P> <P>• Plug and Play utan ytterligare inställningar <BR>• Automatisk detektion av KE/VE89 seriens enheter<BR>• 48 RJ-45 10/100/1000 Mbps portar och 4 SFP uplink portar (10Gbps)<BR>• 802.3af PoE / 802.3at PoE+ Port konfiguration och schemalägning </P> <P>Förpackningen innehåller: 1x ES0152P 52-Port GbE Managed Switch, 1x AC strömkabel, RJ45 till DB9 serial konsol-kabel, 1x Foot pad set (4st), 1x monteringskit, 1x användarmanual </P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 442 x 370.5 x 44 mm</P> <P>Vikt: 5.6 Kg</P></BODY>NoneTrue
ATEN 52-Port GbE Managed SwitchFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/ES0152-AX-GATEN 52-Port GbE Managed Switch2019-11-06 05:51:591899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>ATEN ES0152 52-portars administraterad switch, 48x 10/100/1000 + 4x 10 Gigabit SFP+ upplänk, GBE, PoE, svart</P> <P>ES0152 är en funktionsrik administrerad switch för ATEN KE serien KVM över IP förlängare och VE89 serien Video över IP förlängare. Idealisk för kombinerad installation med KE / VE89 seriens produkter, ES0152 hjälper användare bygga sin OT (operational technology) infrastruktur med KE serien genom att eliminera svårigheterna i en komplicerad konfiguration.</P> <P>Att komma igång med ES0152 går snabbt och enkelt. Eftersom att allt är plug and play så finns inget behov av att installera mjukvara eller för att konfigurera enheter. Anslut bara KE / VE89 sändare och mottagare till ES0152 med en Cat 5e/6 kabel så kommer alla KE / VE89 seriens enheter på samma LAN automatiskt att bli detekterade.</P> <P>ES0152 nätverksswitch förser dig med en 52-portars högpresterande konfiguration, en hel array av L2 egenskaper och avancerad funktionalitet inklusive Layer 3 statisk rutt, DHCP server, IPv6 stöd och LLDP, ger en mångsidig lösning för förbättrande av nätverksprestanda.</P> <P>ES0152 erbjuder en kombination av SFP+ (fiber) och RJ45 (koppar) portar för service av en rad av nätverksbehov. Den levererar 4 (1G/10G) SFP+ och 48 (10m/100m/1G) RJ45 portar.</P> <P>ES0152 kommer med inbäddade DMS Funktioner för att facilitera enhets administration närsomhelst och från vartsomhelst. dess intuitiva, användarvänliga gränsnitt ger IT-administratörer möjligheten att komma igång och administrera deras nätverk och alla anslutna KE / VE89 enheter ansträngningslöst. Den har också omfattande säkerhetsfunktioner såsom IP source guard och ACL för att vakta ditt nätverk från obehörig åtkomst.</P> <P>• Plug and Play utan ytterligare inställningar <BR>• Automatisk detektion av KE/VE89 seriens enheter<BR>• 48 RJ-45 10/100/1000 Mbps portar och 4 SFP uplink portar (10Gbps)<BR>• Hög-presterande Gigabit Ethernet L2 access switch med 176 Gbps switching kapacitet</P> <P>Förpackningen innehåller: 1x ES0152 52-Port GbE Managed Switch, 1x AC strömkabel, RJ45 till DB9 serial konsol-kabel, 1x Foot pad set (4st), 1x monteringskit, 1x användarmanual </P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 442.2 x 300 x 44 mm</P> <P>Vikt: 4.2 Kg</P></BODY>NoneTrue
UnifiSwitch Flex 5 GE 802.3af PoE support L2Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/UBI-USW-FLEXUnifiSwitch Flex 5 GE 802.3af PoE support L22019-11-01 14:57:091899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Ubiquiti USW-Flex UniFi switch 5-portar, vit</P> <P>Bygg och expandera ditt nätverk med UniFi Switch, USW-Flex är en konfigurerbar layer 2 Gigabit switch med automatiskt 802.3af PoE avkänning. den erbjuder 5 RJ45 Gigabit Ethernet portar, 1 PoE ingång och 4 PoE utgångar till dina enheter.</P> <P>UniFi switch kommer med en PoE in-port för ström och fyra andra PoE portar för att förse upp till 15W PoE uteffekt för att ge ström till en UniFi accesspunkt eller till andra PoE enheter. Med 802.3bt klassade PoE switchar (USW-Pro-48-PoE, USW-Pro-24-PoE och USW-Industri switchar, säljs separat) som strömkälla, så stödjer USW-Flex maximalt 46W PoE uteffekt. USW-Flex har ett vädertåligt hölje och erbjuder mångsidiga monteringsalternativ.</P> <P>Hanteras och konfigureras av UniFi Controller eller UniFi Mobil-appen, UniFi switch flex erbjuder grundläggande layer 2 omkopplingsprotokoll och funktioner. UniFi controller och mobil-appen tillåter administratörer att konfigurera och övervaka praktiskt taget alla funktioner med ett grafiskt användargränssnitt från vart som helst.</P> <P>• PoE Flexibilitet<BR>• Mångsidig montering<BR>• inom/utomhus användning<BR>• sömlös integrering<BR>• 5 RJ45 Gigabit Ethernet portar<BR>• Auto-avkänning 802.3af PoE</P> <P>Dimensioner: (LxBxH) 122.5x107.1x28 mm</P> <P>Vikt: 230 g</P></BODY>NoneFalse
GS1350-6HPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/GS1350-6HP-EU0101FGS1350-6HP2019-10-10 10:44:361899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseZyxel GS1350-6HP - Switch - smart - 5 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x gigabit SFP (upplänk) - skrivbordsmodell - PoE+ (250 W)<br>NoneFalse4718937604500
Zyxel GS1350-18HPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/GS1350-18HPZyxel GS1350-18HP2019-10-10 10:06:471899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseZyxel GS1350-18HP - Switch - smart - 16 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x kombination Gigabit Ethernet/Gigabit SFP - skrivbordsmodell - PoE+ (250 W)<br>NoneFalse4718937604425
Zyxel GS1350-12HPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/GS1350-12HPZyxel GS1350-12HP2019-10-10 09:55:281899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>Zyxel GS1350-12HP - Switch - smart - 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 10/100/1000 (upplänk) + 2 x gigabit SFP (upplänk) - skrivbordsmodell, rackmonterbar - PoE+ (130 W)</BODY>NoneFalse4718937604388
Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking ModuleFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/övrigt/DEL3004561Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module2019-10-09 05:41:291899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco FlexStack-Plus - Nätverksstackningsmodul - för Catalyst 2960X-24, 2960X-48, 2960XR-24, 2960XR-48<br>NoneFalse
TP-LINK 16-Port 10/100Mbps PoE+ Switch, 16 10/100Mbps RJ45 PortsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/TL-SL1218MPTP-LINK 16-Port 10/100Mbps PoE+ Switch, 16 10/100Mbps RJ45 Ports2019-10-07 06:53:091899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>TP-Link TL-SL1218MP, 16-Port 10/100 Mbps + 2-Port Gigabit UInmanaged PoE-switch, svart</P> <P>TL-SL1218MP är en specialdesignad PoE-switch för IP-övervakningstillämpningar. PoE-switchen gör övervakningsinstallationen enklare, säkrare och billigare. Med förlängningsläget når PoE-sändningsavståndet upp till 250m vilket är perfekt för distribution av IP-kameror i stor täckning. För att garantera kvaliteten på känsliga applikationer som videomonitor erbjuder TL-SL12128MP alternativ med högre prioritet för dessa IPC-anslutna portar.</P> <P>• 16 PoE + 10/100 Mbps RJ45-portar, 2 Gigabit RJ45-portar och 2 kombinerade Gigabit SFP-portar<BR>• Upp till 250 m data- och kraftöverföring i förlängningsläge speciellt utformad för övervakningssystem<BR>• Prioritetsläge för port1-8 för att garantera kvaliteten på känsliga applikationer som videomonitor<BR>• Hög PoE-effektbudget med upp till 30W för varje PoE-port och 192W för alla PoE-portar<BR>• Lätt att använda, konfiguration och installation är enkel</P> <P>Mått (BxDxH): 440 × 180 × 44 mm</P></BODY>NoneFalse6935364099824
TL-LINK 8-Port Gigabit PoE+ Switch, 8 Gigabit RJ45 Ports, 802.3at/afFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/TL-SG1008MPTL-LINK 8-Port Gigabit PoE+ Switch, 8 Gigabit RJ45 Ports, 802.3at/af2019-10-07 06:42:471899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseFalse <BODY><P>TP-Link TL-SG1008MP, 8-Port Gigabit Desktop/rackmonteringsomkopplare med 8-Port PoE+, svart</P> <P>TL-SG1008MP är en 8-Port Gigabit Desktop/Rack-monterbar switch där alla 8 portar stödjer PoE+ standarden. Det ger ett enkelt sätt att utöka ett trådbundet nätverk genom att överföra ström och data över en enda Ethernet-kabel. Med en total energibudget på 126W, upp till 30W per port, kan TL-SG1008MP driva fler högdrivna enheter som trådlösa åtkomstpunkter (AP), IP-kameror eller IP-telefoner. Med innovativ energieffektiv teknik kan TL-SG1008MP dessutom spara upp till 75% av strömförbrukningen, vilket gör den till en miljövänlig lösning för ditt affärsnätverk.</P> <P>• 8 10/100/1000 Mbps RJ45-portar<BR>• Utrustat med 8 PoE + -stödda portar för att överföra data och ström över en enda kabel<BR>• Fungerar med IEEE 802.3af / på kompatibla enheter, utökar hem- och kontorsnätverk<BR>• Innovativ energieffektiv teknik minskar energiförbrukningen med upp till 75% *<BR>• Stöder PoE + -standard med en total energibudget på 126W och upp till 30W per port<BR>• Plug and play-design, ingen konfiguration krävs</P> <P>* Faktiska uppgifter kan variera i olika användningsmiljöer.<A href="https://www.tp-link.com/au/solution/poe/" target=_blank> Läs mer om TP-LINK PoE-teknik</A></P> <P>Mått (BxDxH): 294x180x44mm</P></BODY>NoneFalse6935364086770
52-Port Gigabit PoE+ Nuclias Smart Managed Switch including 4x 1G ComFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/DBS-2000-52MP52-Port Gigabit PoE+ Nuclias Smart Managed Switch including 4x 1G Com2019-10-03 09:31:121899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseD-Link Nuclias Cloud-Managed DBS-2000-52MP - Switch - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x kombinations-SFP - PoE+ (370 W)<br>NoneTrue790069442988
52-Port Gigabit Nuclias Smart Managed Switch including 4x 1G Combo PoFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/DBS-2000-5252-Port Gigabit Nuclias Smart Managed Switch including 4x 1G Combo Po2019-10-03 09:28:131899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseD-Link Nuclias Cloud-Managed DBS-2000-52 - Switch - 48 x 10/100/1000 + 4 x kombinations-SFP<br>NoneFalse790069442971
24-port Gigabit PoE Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports, 370WaFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1250-28XMP24-port Gigabit PoE Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports, 370Wa2019-09-27 07:20:141899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1250-28XMP, 28-Port 10-Gigabit Smart Managed 370W PoE Switch, svart</P> <P>D-Link DGS-1250-serien Smart Managed Switches levererar verkligt värde som en Enterprise Access och Small-to-Medium Business (SMB) Access / Aggregation-lösning. De tillhandahåller en rad fysiska gränssnitt (inklusive en Console Port w / full CLI), flera hanteringsgränssnitt, 11 webbspråk, QoS-aktivering och Advanced Layer-2 w / Lite Layer-3-funktioner.</P> <P>DGS-1250-serien växlar stödjer 24 eller 48 x 10/100 / 1000BASE-T-portar, varvid varje omkopplare också stöder ytterligare 4 x 10G SFP + -portar för optiska anslutningar med multimode eller singelmodiga SFP-sändtagare - vilket möjliggör verkliga nätverkshästkrafter på en värde pris.</P> <P>• 24 x 10/100/1000 BASE-T-portar<BR>• 4 x 10G SFP + -portar<BR>• Lite L3 Statisk routing<BR>• Avancerade säkerhetsfunktioner, IMPB, 802.1X-autentisering<BR>• 370W PoE budget (802.3af/at)<BR>• Dubbel bild och konfiguration<BR>• Stöder STP / RSTP / MSTP<BR>• Fullständig CLI<BR>• QoS-aktivering<BR>• 11 webbspråk</P> <P>Mått (BxDxH): 440x140x44mm<BR>Vikt: 1,75 kg</P></BODY>NoneFalse790069443008
24-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ portsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1250-28X24-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports2019-09-27 07:04:131899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1250-28X, 28-Port 10-Gigabit Smart Managed Switch, svart</P> <P>D-Link DGS-1250-serien Smart Managed switchar levererar verkligt värde som en Enterprise Access och Small-to-Medium Business (SMB) Access / Aggregation-lösning. De tillhandahåller en rad fysiska gränssnitt (inklusive en Console Port w / full CLI), flera hanteringsgränssnitt, 11 webbspråk, QoS-aktivering och Advanced Layer-2 w / Lite Layer-3-funktioner.</P> <P>DGS-1250-seriens switchar stödjer 24 eller 48x10/100/1000 BASE-T-portar, varvid varje switch också stöder ytterligare 4x10G SFP + -portar för optiska anslutningar med multimode eller singelmodiga SFP-sändtagare - vilket möjliggör verkliga nätverkshästkrafter på en värde pris.</P> <P>• 24x10/100/1000 BASE-T-portar<BR>• 4x10G SFP+ portar<BR>• Lite L3 Statisk routing<BR>• Avancerade säkerhetsfunktioner, IMPB, 802.1X-autentisering<BR>• Dubbel bild och konfiguration<BR>• Stöder STP/RSTP/MSTP<BR>• Fullständig CLI<BR>• QoS-aktivering<BR>• 11 webbspråk</P> <P>Mått (BxDxH): 440x140x44mm<BR>Vikt: 1,75 kg</P></BODY>NoneFalse790069448164
QNAP 10GbE Switch, 3-p 10G SFP+, 8-p GbEFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/QSW-308SQNAP 10GbE Switch, 3-p 10G SFP+, 8-p GbE2019-09-26 09:07:511899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseQNAP QSW-308S - Switch - ohanterad - 3 x 10 Gigabit SFP+ + 8 x 10/100/1000 - skrivbordsmodell<br>NoneFalse4713213515990
QNAP 10GbE Switch, 10GBASE-T/ NBASE-TFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/QSW-308-1CQNAP 10GbE Switch, 10GBASE-T/ NBASE-T2019-09-26 08:42:401899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseQNAP QSW-308-1C - Switch - ohanterad - 2 x 10 Gigabit SFP+ + 1 x kombo 10 Gigabit SFP+ + 8 x 10/100/1000 - skrivbordsmodell<br>NoneFalse4713213516003