OK

 

Switchar

 

 

 

GS1350-6HPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/GS1350-6HP-EU0101FGS1350-6HP2019-10-10 10:44:361899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseZyxel GS1350-6HP - Switch - smart - 5 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x gigabit SFP (upplänk) - skrivbordsmodell - PoE+ (250 W)<br>NoneFalse4718937604500
Zyxel GS1350-18HPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/GS1350-18HPZyxel GS1350-18HP2019-10-10 10:06:471899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseZyxel GS1350-18HP - Switch - smart - 16 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x kombination Gigabit Ethernet/Gigabit SFP - skrivbordsmodell - PoE+ (250 W)<br>NoneFalse4718937604425
Zyxel GS1350-12HPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/GS1350-12HPZyxel GS1350-12HP2019-10-10 09:55:281899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>Zyxel GS1350-12HP - Switch - smart - 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 10/100/1000 (upplänk) + 2 x gigabit SFP (upplänk) - skrivbordsmodell, rackmonterbar - PoE+ (130 W)</BODY>NoneFalse4718937604388
Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking ModuleFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/övrigt/DEL3004561Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module2019-10-09 05:41:291899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco FlexStack-Plus - Nätverksstackningsmodul - för Catalyst 2960X-24, 2960X-48, 2960XR-24, 2960XR-48<br>NoneFalse
TP-LINK 16-Port 10/100Mbps PoE+ Switch, 16 10/100Mbps RJ45 PortsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/TL-SL1218MPTP-LINK 16-Port 10/100Mbps PoE+ Switch, 16 10/100Mbps RJ45 Ports2019-10-07 06:53:091899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>TP-Link TL-SL1218MP, 16-Port 10/100 Mbps + 2-Port Gigabit UInmanaged PoE-switch, svart</P> <P>TL-SL1218MP är en specialdesignad PoE-switch för IP-övervakningstillämpningar. PoE-switchen gör övervakningsinstallationen enklare, säkrare och billigare. Med förlängningsläget når PoE-sändningsavståndet upp till 250m vilket är perfekt för distribution av IP-kameror i stor täckning. För att garantera kvaliteten på känsliga applikationer som videomonitor erbjuder TL-SL12128MP alternativ med högre prioritet för dessa IPC-anslutna portar.</P> <P>• 16 PoE + 10/100 Mbps RJ45-portar, 2 Gigabit RJ45-portar och 2 kombinerade Gigabit SFP-portar<BR>• Upp till 250 m data- och kraftöverföring i förlängningsläge speciellt utformad för övervakningssystem<BR>• Prioritetsläge för port1-8 för att garantera kvaliteten på känsliga applikationer som videomonitor<BR>• Hög PoE-effektbudget med upp till 30W för varje PoE-port och 192W för alla PoE-portar<BR>• Lätt att använda, konfiguration och installation är enkel</P> <P>Mått (BxDxH): 440 × 180 × 44 mm</P></BODY>NoneFalse6935364099824
TL-LINK 8-Port Gigabit PoE+ Switch, 8 Gigabit RJ45 Ports, 802.3at/afFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/TL-SG1008MPTL-LINK 8-Port Gigabit PoE+ Switch, 8 Gigabit RJ45 Ports, 802.3at/af2019-10-07 06:42:471899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00TrueFalse <BODY><P>TP-Link TL-SG1008MP, 8-Port Gigabit Desktop/rackmonteringsomkopplare med 8-Port PoE+, svart</P> <P>TL-SG1008MP är en 8-Port Gigabit Desktop/Rack-monterbar switch där alla 8 portar stödjer PoE+ standarden. Det ger ett enkelt sätt att utöka ett trådbundet nätverk genom att överföra ström och data över en enda Ethernet-kabel. Med en total energibudget på 126W, upp till 30W per port, kan TL-SG1008MP driva fler högdrivna enheter som trådlösa åtkomstpunkter (AP), IP-kameror eller IP-telefoner. Med innovativ energieffektiv teknik kan TL-SG1008MP dessutom spara upp till 75% av strömförbrukningen, vilket gör den till en miljövänlig lösning för ditt affärsnätverk.</P> <P>• 8 10/100/1000 Mbps RJ45-portar<BR>• Utrustat med 8 PoE + -stödda portar för att överföra data och ström över en enda kabel<BR>• Fungerar med IEEE 802.3af / på kompatibla enheter, utökar hem- och kontorsnätverk<BR>• Innovativ energieffektiv teknik minskar energiförbrukningen med upp till 75% *<BR>• Stöder PoE + -standard med en total energibudget på 126W och upp till 30W per port<BR>• Plug and play-design, ingen konfiguration krävs</P> <P>* Faktiska uppgifter kan variera i olika användningsmiljöer.<A href="https://www.tp-link.com/au/solution/poe/" target=_blank> Läs mer om TP-LINK PoE-teknik</A></P> <P>Mått (BxDxH): 294x180x44mm</P></BODY>NoneFalse6935364086770
52-Port Gigabit PoE+ Nuclias Smart Managed Switch including 4x 1G ComFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/DBS-2000-52MP52-Port Gigabit PoE+ Nuclias Smart Managed Switch including 4x 1G Com2019-10-03 09:31:121899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseD-Link Nuclias Cloud-Managed DBS-2000-52MP - Switch - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x kombinations-SFP - PoE+ (370 W)<br>NoneTrue790069442988
52-Port Gigabit Nuclias Smart Managed Switch including 4x 1G Combo PoFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/DBS-2000-5252-Port Gigabit Nuclias Smart Managed Switch including 4x 1G Combo Po2019-10-03 09:28:131899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseD-Link Nuclias Cloud-Managed DBS-2000-52 - Switch - 48 x 10/100/1000 + 4 x kombinations-SFP<br>NoneTrue790069442971
24-port Gigabit PoE Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports, 370WaFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1250-28XMP24-port Gigabit PoE Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports, 370Wa2019-09-27 07:20:141899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1250-28XMP, 28-Port 10-Gigabit Smart Managed 370W PoE Switch, svart</P> <P>D-Link DGS-1250-serien Smart Managed Switches levererar verkligt värde som en Enterprise Access och Small-to-Medium Business (SMB) Access / Aggregation-lösning. De tillhandahåller en rad fysiska gränssnitt (inklusive en Console Port w / full CLI), flera hanteringsgränssnitt, 11 webbspråk, QoS-aktivering och Advanced Layer-2 w / Lite Layer-3-funktioner.</P> <P>DGS-1250-serien växlar stödjer 24 eller 48 x 10/100 / 1000BASE-T-portar, varvid varje omkopplare också stöder ytterligare 4 x 10G SFP + -portar för optiska anslutningar med multimode eller singelmodiga SFP-sändtagare - vilket möjliggör verkliga nätverkshästkrafter på en värde pris.</P> <P>• 24 x 10/100/1000 BASE-T-portar<BR>• 4 x 10G SFP + -portar<BR>• Lite L3 Statisk routing<BR>• Avancerade säkerhetsfunktioner, IMPB, 802.1X-autentisering<BR>• 370W PoE budget (802.3af/at)<BR>• Dubbel bild och konfiguration<BR>• Stöder STP / RSTP / MSTP<BR>• Fullständig CLI<BR>• QoS-aktivering<BR>• 11 webbspråk</P> <P>Mått (BxDxH): 440x140x44mm<BR>Vikt: 1,75 kg</P></BODY>NoneFalse790069443008
24-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ portsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DGS-1250-28X24-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports2019-09-27 07:04:131899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>D-Link DGS-1250-28X, 28-Port 10-Gigabit Smart Managed Switch, svart</P> <P>D-Link DGS-1250-serien Smart Managed switchar levererar verkligt värde som en Enterprise Access och Small-to-Medium Business (SMB) Access / Aggregation-lösning. De tillhandahåller en rad fysiska gränssnitt (inklusive en Console Port w / full CLI), flera hanteringsgränssnitt, 11 webbspråk, QoS-aktivering och Advanced Layer-2 w / Lite Layer-3-funktioner.</P> <P>DGS-1250-seriens switchar stödjer 24 eller 48x10/100/1000 BASE-T-portar, varvid varje switch också stöder ytterligare 4x10G SFP + -portar för optiska anslutningar med multimode eller singelmodiga SFP-sändtagare - vilket möjliggör verkliga nätverkshästkrafter på en värde pris.</P> <P>• 24x10/100/1000 BASE-T-portar<BR>• 4x10G SFP+ portar<BR>• Lite L3 Statisk routing<BR>• Avancerade säkerhetsfunktioner, IMPB, 802.1X-autentisering<BR>• Dubbel bild och konfiguration<BR>• Stöder STP/RSTP/MSTP<BR>• Fullständig CLI<BR>• QoS-aktivering<BR>• 11 webbspråk</P> <P>Mått (BxDxH): 440x140x44mm<BR>Vikt: 1,75 kg</P></BODY>NoneFalse790069448164
QNAP 10GbE Switch, 3-p 10G SFP+, 8-p GbEFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/QSW-308SQNAP 10GbE Switch, 3-p 10G SFP+, 8-p GbE2019-09-26 09:07:511899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseQNAP QSW-308S - Switch - ohanterad - 3 x 10 Gigabit SFP+ + 8 x 10/100/1000 - skrivbordsmodell<br>NoneFalse4713213515990
QNAP 10GbE Switch, 10GBASE-T/ NBASE-TFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/QSW-308-1CQNAP 10GbE Switch, 10GBASE-T/ NBASE-T2019-09-26 08:42:401899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseQNAP QSW-308-1C - Switch - ohanterad - 2 x 10 Gigabit SFP+ + 1 x kombo 10 Gigabit SFP+ + 8 x 10/100/1000 - skrivbordsmodell<br>NoneFalse4713213516003
TP-Link T1500G-8T(TL-SG2008)Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/T1500G-8TTP-Link T1500G-8T(TL-SG2008)2019-09-17 06:24:361899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>TP-Link JetStream T1500G-8T - Switch - Administrerad - 8 x 10/100/1000 (1 PoE+) - skrivbordsmodell - PoE+ - grå</BODY>NoneFalse
Ubiquiti Unifi Switch 10 Gigabit 6-port 802.3btFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10gbe/UBI-US-XG-6POEUbiquiti Unifi Switch 10 Gigabit 6-port 802.3bt2019-08-12 08:20:001899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Ubiquiti UniFi Switch 6 CG PoE, 4-Portar, 10 Gigabit, PoE++, 2x SFP+, USB-C, silver</P> <P>UniFi Switch levererar robust prestanda över sina 6 självständiga portar. Den erbjuder fyra 10 Gigabit Ethernet-portar med auto-identifierande 802.3bt PoE++, och två SFP+ portar för optiska anslutningar.</P> <P>• 802.3bt PoE++<BR>• 2x 1/10G SFP+ Ethernet portar<BR>• RJ45 In-Band hantering (Konsolport)<BR>• USB Out-of-Band hantering (USB Typ-C port)<BR>• 4x 100/1000/10G RJ45 Ethernet portar med PoE++<BR>• Drivs via 54VDC, 3.88A (Adapter medföljer) eller DC via skruvplint</P> <P>Mått(BxDxH): 165 x 268,1 x 31,8 mm<BR>Vikt: 1.3 kg</P></BODY>NoneFalse
Moxa EDS-P510-TFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/EDS-P510-TMoxa EDS-P510-T2019-07-30 06:27:341899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseMoxa EtherDevice Switch EDS-P510-T - Switch - Administrerad - 4 x 10/100 (PoE) + 3 x 10/100 + 3 x kombinations-Gigabit SFP - DIN-skenmonterbar - PoE<br>NoneFalse
NETONIX Switch WS-26-400-AC 24xGE PoE ports 2xSFP 400WFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100mbps/16-31-portar/NTX-WS-26-400-ACNETONIX Switch WS-26-400-AC 24xGE PoE ports 2xSFP 400W2019-07-08 09:31:351899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Netonix WISP WS-26-400-AC 24-Portars Hanterad Switch, PoE, 2x SFP, svart</P> <P>Netonix WISP Switch modell WS-26-400-AC är speciellt utformad för WISP-industrin med ett stöttåligt chassis av aluminium och tål höre drifttemperaturer. WS-26-400-AC kommer med ett lättanvänt och kraftfullt användargränsnitt med mjukvarufunktionerna WISP-företag behöver i en nätverksswitch.</P> <P>• 2x SFP Platser<BR>• RS-232 Seriell konsolport<BR>• 24V Passiv PoE på alla portar<BR>• 24x 10/100 RJ45 Ethernet portar med Passiv PoE<BR>• Valfritt 19" installationskit för rackmontering<BR>• Utformad för WISP-industrin (Wireless Internet Service Provider)</P> <P>Mått(BxDxH): 343 x 273 x 44 mm</P></BODY>NoneFalse858827005155
Cisco 250 Series SG250-08 - Switch - L3 - SmartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/DEL2024889Cisco 250 Series SG250-08 - Switch - L3 - Smart2019-06-28 07:10:191899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco 250 Series SG250-08 - Switch - L3 - smart - 8 x 10/100/1000 - skrivbordsmodell<br>NoneFalse882658994760
Cisco SG350-20 gemanaged L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) SchwarzFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL2024901Cisco SG350-20 gemanaged L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Schwarz2019-06-26 05:31:001899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco Small Business SG350-20 - Switch - L3 - Administrerad - 16 x 10/100/1000 + 2 x kombinations-Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - rackmonterbar<br>NoneFalse882658997549
Cisco SMB SG350X-24 - Switch - managedFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL2024905Cisco SMB SG350X-24 - Switch - managed2019-06-17 12:25:011899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco Small Business SG350X-24 - Switch - Administrerad - 24 x 1000Base-T + 2 x kombo 10 Gigabit SFP+ + 2 x 10 Gigabit SFP+ - rackmonterbar<br>NoneFalse882658808104
Cisco Small Business SG250-26 - Switch - SmartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/DEL2024892Cisco Small Business SG250-26 - Switch - Smart2019-06-17 12:24:361899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco 250 Series SG250-26 - Switch - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x kombinations-Gigabit SFP - rackmonterbar<br>NoneFalse882658766237
Cisco Small Business SG250-10P - Switch - SmartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/DEL2024890Cisco Small Business SG250-10P - Switch - Smart2019-06-17 12:24:021899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco 250 Series SG250-10P - Switch - smart - 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x kombinations-Gigabit SFP - skrivbordsmodell - PoE+ (62 W)<br>NoneFalse882658767319