OK

 

Switchar

 

 

 

Ubiquiti UniFi Pro 24Port Gigabit Switch with Layer3 SFP+Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/UBI-USW-PRO-24Ubiquiti UniFi Pro 24Port Gigabit Switch with Layer3 SFP+2020-09-08 06:59:201899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Ubiquiti UniFi Switch PRO 24 PoE, silver</P> <P>24-port switch med (16) 802.3at PoE + portar, (8) 802.3bt PoE ++ portar och (2) 10 GB SFP + portar. Kraftfull andra generationens UniFi-switching</P> <P>UniFi Switch Pro 24 PoE är en helt administrerad Layer 3-switch med (8) 802.3bt (PoE ++) och (16) 802.3at (PoE +) Gigabit Ethernet-portar. (2) 10G SFP + upplänkar erbjuder länkaggregering för högre kapacitet och ökad tillgänglighet. UniFi Switch Pro 24 PoE har en rik uppsättning Layer 2-funktionalitet och integrerar Layer 3-funktioner som inter-VLAN-routing, statisk routing och DHCP-server. UniFi Switch Pro 24 PoE är den perfekta access layer switchen för alla UniFi-lösningar kombinerar upp till 400W nästan tyst PoE-effekt med UniFi SmartPower RPS-effektredundans. UniFi Network Controller och UniFi Network mobilapp gör det möjligt för administratörer att konfigurera och övervaka praktiskt taget alla switchfunktioner i ett intuitivt grafiskt användargränssnitt var som helst.</P> <P>• 1,3 "pekskärm<BR>• Nästan tyst kylning<BR>• (2) 10G SFP + -portar<BR>• 400W maximal PoE-effekt<BR>• Layer 2 och Layer 3-funktioner<BR>• UniFi SmartPower RPS DC-ingång<BR>• Hanteras av UniFi Network Controller<BR>• (8) Gigabit RJ45 802.3bt PoE ++ -portar<BR>• (16) Gigabit RJ45 802.3at PoE + -portar</P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 442.4 x 285.4 x 43.7 mm</P> <P>Vikt: 4.39 kg (med fästen för rackmontering)</P></BODY>NoneFalse810010070623
Teltonika TSW100 switch 4xGE w POE 1xGE without POE 60W budgetFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/TKA-TSW100Teltonika TSW100 switch 4xGE w POE 1xGE without POE 60W budget2020-08-26 09:40:391899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Teltonika TSW100, grå</P> <P>Den första industriella unmanaged switch från Teltonika Networks. TSW100 är utrustad med fem Gigabit Ethernet-portar, varav fyra stöder IEEE802.3af och IEEE802.3at Power-over-Ethernet-standarder (PoE). Denna robusta industriella switch är idealisk för professionella applikationer med hög bandbredd där det är nödvändigt att tillhandahålla både: tillförlitlig dataförbindelse och strömförsörjning.</P> <P>• Robust aluminiumhölje<BR>• Kompakt storlek med DIN-skena som monteringsalternativ<BR>• 4 x PoE-portar med 802.3af- och 802.3at-stöd<BR>• Plug-n-Play, ingen ytterligare konfiguration behövs<BR>• 5 x Gigabit Ethernet med hastigheter upp till 1000 Mbps<BR>• Total kraftbudget på PSE upp till 120 W, 60 W med standardpaket PSU</P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 95 x 132 x 44 mm</P></BODY>NoneFalse
Ubiquiti Unifi 24Port Gigabit Swith with SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/UBI-USW-24Ubiquiti Unifi 24Port Gigabit Swith with SFP2020-08-19 12:36:131899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Ubiquiti UniFi Switch 24, silver</P> <P>USW-24 är en konfigurerbar Layer 2-switch med 24 Gigabit Ethernet-portar och 2 SFP-portar. SFP-portarna erbjuder 1 Gbps fiberupplänkalternativ till ditt företagsnätverk. USW-24 har en 1,3 "pekskärm, kompakt storlek och fläktlös design. Pekskärmen visar det aktuella omkopplarläget och information för snabb diagnos. Hanteras och konfigureras av UniFi Network Controller med UniFi mobilapp-support, USW-24-omkopplaren erbjuder en omfattande svit med avancerade Layer 2-omkopplingsprotokoll och funktioner, inklusive driftsläge (switching, mirroring eller aggregat) per port.</P> <P>• (2) Gigabit SFP-portar<BR>• 1U rackmonterbar (kit ingår)<BR>• (24) Gigabit Ethernet-portar<BR>• Administreras med UniFi Network Controller<BR>• 1,3" färgpekskärm för statusinformation</P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 442.4 x 200 x 43.7 mm</P> <P>Vikt: 2.7 kg</P></BODY>NoneFalse
Ubiquiti UniFi 48Port Gigabit Switch with PoE and SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/UBI-USW-48-POEUbiquiti UniFi 48Port Gigabit Switch with PoE and SFP2020-08-19 12:22:491899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Ubiquiti UniFi Switch 48 PoE, silver</P> <P>48-Port administrerad PoE-switch med (48) Gigabit Ethernet-portar inklusive (32) 802.3at PoE + -portar och (4) SFP-portar. Kraftfull andra generationens UniFi-växling.</P> <P>USW-48-PoE är en konfigurerbar Gigabit Layer 2-switch med 48 Gigabit Ethernet-portar inklusive 32 autosensorerande 802.3at PoE + -portar och 4 SFP-portar. Det ger Gigabit PoE-länkar till dina RJ45 Ethernet-enheter och Gigabit fiberupplänkalternativ till ditt företagsnätverk. USW-48-PoE har en 1,3" touch LCM för statusaktivitet</P> <P>USW-48-PoE, hanteras och konfigureras av UniFi Network Controller med UniFi mobilappsstöd, erbjuder en omfattande serie av avancerade Layer 2-omkopplingsprotokoll och funktioner, inklusive driftsläge (switching, mirroring eller aggregat) per port. UniFi Network Controller och mobilapp tillåter administratörer att konfigurera och övervaka praktiskt taget alla switchfunktioner i ett grafiskt användargränssnitt var som helst.</P> <P>• 1,3" touch LCM<BR>• (4) 1G SFP-portar<BR>• 210W Strömförsörjning<BR>• Administreras med UniFi Controller<BR>• (48) Gigabit Ethernet-portar inklusive (32) 802.3at PoE +</P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 442.4 x 285 x 43.7 mm</P> <P>Vikt: 4.52 kg</P></BODY>NoneFalse
8-port entry-level unmanaged Ethernet switchesFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/EDS-2008-ELP8-port entry-level unmanaged Ethernet switches2020-07-17 10:41:051899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseNoneFalse
8-port entry-level unmanaged Ethernet switchesFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/EDS-2008-EL8-port entry-level unmanaged Ethernet switches2020-07-17 10:36:291899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MOXA EDS-2008-EL Industrial Ethernet Switch, 8x10 / 100BaseT-portar, IP40, svart</P> <P>EDS-2008-EL-serien med industriella Ethernet-switchar har upp till åtta 10 / 100M kopparportar, som är idealiska för applikationer som kräver enkla industriella Ethernet-anslutningar. För att ge större mångsidighet för användning med applikationer från olika branscher tillåter EDS-2008-EL-serien också användare att aktivera eller inaktivera funktionen Quality of Service (QoS) och sända stormskydd (BSP) med DIP-switchar på ytterpanelen. Dessutom har EDS-2008-EL-serien ett robust metallhus för att säkerställa lämplighet för användning i industriella miljöer och fiberanslutningar (Multi-mode SC eller ST) kan också väljas.</P> <P>EDS-2008-EL-serien har en 12/24/48 VDC enda effektingång, DIN-skena montering och hög nivå EMI / EMC kapacitet. Förutom den kompakta storleken har EDS-2008-EL-serien klarat ett 100% inbränningstest för att säkerställa att det kommer att fungera pålitligt efter att det har distribuerats. EDS-2008-EL-serien har ett vanligt driftstemperaturområde -10 till 60 ° C med bredtemperaturmodeller (-40 till 75 ° C) också tillgängliga.</P> <P>• 10 / 100BaseT (X) (RJ45-kontakt)<BR>• Kompakt storlek för enkel installation<BR>• QoS stöds för att behandla kritisk data i tung trafik<BR>• IP40-märkt metallhus<BR>• -40 till 75 ° C brett driftstemperaturområde (-T-modeller)</P> <P>Mått (BxDxH): 36x81x65mm<BR>Vikt: 163 g</P></BODY>NoneFalse
5-port entry-level unmanaged Ethernet switchesFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/EDS-2005-ELP5-port entry-level unmanaged Ethernet switches2020-07-17 09:29:401899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MOXA EDS-2005-ELP Industrial Ethernet Switch, 5x10 / 100BaseT-portar, IP40, svart</P> <P>EDS-2005-ELP-serien med industriella Ethernet-switchar har fem kopparportar på 10 / 100M och ett plasthölje, som är idealiska för applikationer som kräver enkla industriella Ethernet-anslutningar. För att ge större mångsidighet för användning med applikationer från olika branscher, tillåter EDS-2005-ELP-serien också användare att aktivera eller inaktivera funktionen Quality of Service (QoS) och sända stormskydd (BSP) med DIP-omkopplare på den yttre panel.</P> <P>EDS-2005-ELP-serien har en 12/24/48 VDC enda effektingång, DIN-skena montering och hög nivå EMI / EMC kapacitet. Förutom den kompakta storleken har EDS-2005-ELP-serien klarat ett 100% inbränningstest för att säkerställa att det kommer att fungera pålitligt efter att det har distribuerats. EDS-2005-EL-serien har ett normalt driftstemperaturområde -10 till 60 ° C.</P> <P> • 10 / 100BaseT (X) (RJ45-kontakt)<BR> • Kompakt storlek för enkel installation<BR> • QoS stöds för att behandla kritisk data i tung trafik<BR> • IP40-klassad plastkåpa</P> <P>Mått (BxDxH): 19x81x65mm<BR>Vikt: 51 g</P></BODY>NoneFalse
5-port entry-level unmanaged Ethernet switchesFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/EDS-2005-EL5-port entry-level unmanaged Ethernet switches2020-07-15 12:18:121899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MOXA EDS-2005-EL Unmanaged Fast Ethernet-switch med 5x10/100BaseT (X)-portar, 12/24/48 power input, svart</P> <P>EDS-2005-EL-serien med industriella Ethernet-switchar har fem portar på 10 / 100M, vilket är idealiskt för applikationer som kräver enkla industriella Ethernet-anslutningar. För att ge större mångsidighet för användning med applikationer från olika branscher tillåter EDS-2005-EL-serien också användare att aktivera eller inaktivera funktionen Quality of Service (QoS) och sända stormskydd (BSP) med DIP-omkopplare på den yttre panel. Dessutom har EDS-2005-EL-serien ett robust metallhus för att säkerställa lämpligheten för användning i industriella miljöer.</P> <P>• 10 / 100BaseT (X) (RJ45-kontakt)<BR>• Kompakt storlek för enkel installation<BR>• QoS stöds för att behandla kritisk data i tung trafik<BR>• IP40-märkt metallhus</P> <P>Mått (BxDxH): 18x81x65mm<BR>Vikt: 105 g</P></BODY>NoneFalse
Mikrotik Cloud Router Switch 10G Rj45 8x GE 4xSFP rackm L5Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/MKT-10201Mikrotik Cloud Router Switch 10G Rj45 8x GE 4xSFP rackm L52020-07-13 11:58:181899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseMikroTik Cloud Router Switch CRS312-4C+8XG-RM - Switch - L3 - Administrerad - 12 x 10 Gigabit Ethernet + 4 x kombo 10 Gigabit SFP+ - rackmonterbar - Växelström 100 - 240 V<br>NoneFalse
Mikrotik Cloud Router Switch 24x SFP+ 2x QSFP+ rackmount L5Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/MKT-10200Mikrotik Cloud Router Switch 24x SFP+ 2x QSFP+ rackmount L52020-05-27 11:17:461899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseMikroTik Cloud Router Switch CRS326-24S+2Q+RM - Switch - L3 - Administrerad - 24 x 10 Gigabit SFP+ + 2 x 40 Gigabit QSFP+ - rackmonterbar - Växelström 100 - 240 V<br>NoneFalse
TP-Link T2600G-28SQFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/T2600G-28SQTP-Link T2600G-28SQ2020-04-06 10:19:171899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>TP-Link JetStream T2600G-28SQ L2 och L2 + switch, 24xGigabit-portar, svart</P> <P>TP-Links JetStream T2600G-28SQ ger högpresterande, kraftfulla L2- och L2 + -funktioner som statisk routing, QoS på företagsnivå, avancerade säkerhetsstrategier och trafikstyrning och övervakningsfunktioner för ISP-kvalitet. Med 24 gigabit SFP-platser, 4 10/100/1000 Mbps RJ45-portar och 4 10G SFP + -platser, garanterar T2600G-28SQ en mycket stabil och hög hastighet nätverksmiljö. Funktionerna IP-MAC-Port Binding (IMPB) och Access Control List (ACL) skyddar mot utsändningsstorm, ARP och attacker för denial-of-Service (DoS), etc. Kvalitet på tjänster (QoS, L2 till L4) ger förbättrad trafik hanteringsfunktioner för att flytta dina data smidigare och snabbare. OAM- och DDM-funktionerna hjälper till att underlätta nätverkshantering. Dessutom innebär de lättanvända webbhanteringsgränssnitten, tillsammans med CLI, SNMP och Dual Image snabbare installation och konfiguration med mindre driftsstopp. TP-Link JetStream L2-hanterade switchar T2600G-28SQ ger en pålitlig, säker lösning för företag, campus och ISP-nätverk.</P> <P>• 24 Gigabit-fiberanslutningar och 10G SFP + fibergränssnitt ger mer än tillräckligt med bandbredd och stabilitet för höghastighetsdataöverföring<BR>• 4 Combo Gigabit Ethernet-portar för enkel kopplingskoppling<BR>• L2 + -funktion —— Statisk routing, hjälper till att dirigera trafik mellan subnät utan en extra router<BR>• IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X Authentication and Radius tillhandahåller alla verktyg du behöver för robusta säkerhetspolicyer<BR>• L2 / L3 / L4 QoS och IGMP snooping optimerar röst- och videoapplikation<BR>• IPv6-funktioner inklusive dubbel IPv4 / IPv6-stack, MLD-snooping, IPv6 grannupptäckt<BR>• Web, CLI (Console Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON och Dual Image för enkel hantering och övervakning</P> <P>Mått (BxDxH): 440 × 220 × 44 mm</P></BODY>NoneFalse
Ubiquiti UniFi Compact 5Port Gigabit Desktop SwitchFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/4-15-portar/UBI-USW-Flex-MiniUbiquiti UniFi Compact 5Port Gigabit Desktop Switch2020-04-02 15:36:161899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Ubiquiti USW Flex Mini, managed Gigabit Ethernet switch, 5-portar, vit </P> <P>Bygg och expandera ditt nätverk med UniFi Switch, del av Ubiquiti Networks UniFi system. UniFi Switch, modell USW-Flex-Mini, är en smart, managed Gigabit switch, den erbjuder 5 RJ45 Ethernet portar, som tillhandahåller 1 Gigabit-länkar till dina enheter. Driv USW-Flex-Mini med den inkluderade USB typ-C strömadaptern eller via 802.3af PoE Ethernet porten.</P> <P>• PoE-In: 802.3af/at PoE<BR>• Nätverksgränssnitt: (5) 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports<BR>• Strömförsörjningsalternativ: USB Type C, 5V 802.3af/at PoE</P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 107.16 x 70.15 x 21.17</P> <P>Weight: 150 g</P></BODY>NoneFalse817882029698
UniFi Flex Switch Adapter Kit for Street Light Pole ApplicationsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/övrigt/UBI-USW-Flex-UtilityUniFi Flex Switch Adapter Kit for Street Light Pole Applications2020-04-01 19:17:551899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Ubiquiti UnFi Switch Flex Utility adapter kit/inkapsling för UniFi switch, vit</P> <P>USW Flex Utility är en vädertålig utomhus inkapsling designad för att användas med UniFi Switch Flex, USW-Flex. Inklusive en Ethernet patch kabel och en 60W PoE adapter, som erbjuder en maximal PoE budget på 46 W. USW Flex Utility kan enkelt monteras på en stolpe, utöver det så är den utrustad med kabelhantering samt ett skruvlås för säkerhet.</P> <P>Notera: uniFi Switch Flex, säljes separat.</P></BODY>NoneFalse810010070531
Mikrotik CRS354-48P-4S+2Q+RM 48x 1G w POE 4x SFP+ 2x QSFP+ L5Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/MKT-10231Mikrotik CRS354-48P-4S+2Q+RM 48x 1G w POE 4x SFP+ 2x QSFP+ L52020-04-01 18:16:031899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik CRS354-48P-4S+2Q+RM, switch, 48-portar, vit</P> <P>Om du letar efter en enda switch som sätter ditt nätverk framför kurvan, samt driver alla nödvändiga enheter - så behöver du inte leta längre! Den nya CRS354-48P-4S+2Q+RM är en effektiv  och anpassningsbar rackmonterad lösning för hantering av nätverk i dom mest krävande miljöer. Till skillnad från många andra liknande enheter, så är våra produkter tillverkade med systemadministatören i åtanke.</P> <P>Denna kraftfulla switch har 48x 1G RJ45 portar och 4x 10G SFP+ portar. Det finns även 2x 40G QSFP+ portar för extremt snabba fiberanslutningar eller länkning med andra 40 Gbps enheter. Alla 48 Ethernet portar erbjuder olika alternativ för effektuttag: Passiv PoE, låg spännings PoE, 802.3af/at (typ 1 "PoE" & typ 2 "PoE+") med auto-sensing, gör den här switchen till den enklaste lösningen även för driva större system. Vi har inkluderat en mäktig strömförsörning som har en effekt på 750 W - Den här switchen kan hantera en hel del. Utrustad med ett speciellt fäste för kabelhantering.</P> <P>Den total non-blockerande genomströmmningen är 168 Gbps, switching kapacitet på 336 Gbps och en vidarekopplingshastighet på 235 Mpps.</P> <P>• Ram: 64 MB<BR>• Operativ system: <BR>• CPU: QCA9531, 650 MHz<BR>• Arkitektur: MIPSBE <BR>• 10/100/1000 Ethernet ports: 48</P> <P>Inkluderade tillbehör: IEC kabel, kabelhanteringsfästen, rackmonterings-öron (CRS354), K-68 skruv-kit, bakre stödöron för rackmontering (1/2), bakre stödöron för rackmontering (2/2).</P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 443 x 382 x 44 mm</P></BODY>NoneFalse
Mikrotik CRS318-1Fi-15Fr-2S-OUT outdoor 18p switch with 15 PoE and SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100mbps/16-31-portar/MKT-10230Mikrotik CRS318-1Fi-15Fr-2S-OUT outdoor 18p switch with 15 PoE and SFP2020-04-01 17:41:211899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik netPower 15FR, switch för utomhusbruk, 18-portar, vit</P> <P>Med netPower 15FR switch kan du glömma dyra GPON basstationer och optiska splitters. Den här switchen är en del av vårt GPON koncept - med siktet på att ge dig fiberns hastighet och mångsidighet samtidigt som den använder sig av fördelarna med Ethernet. Enkelt och kostnadseffektivt för alla internetleverantörer att distribuera internet till enskilda lägenheter. </P> <P>Utrustad med två SFP portar för fiber anslutbarhet. Utomhhus inkapslingen tillåter installation av switchen i alla möjliga miljöer - från fuktiga källare till hiss-schackt samt till olika sorters stolpar med klämmor. netPower 15FR - ger dig lägre kostnad och högre hastighet!</P> <P>netPower 15FR har en non-blockerande genomströmmning på 3,6 Gbps, switching kapacitet på 7.2 Gbps och en vidarekopplingshastighet på 5.4 Mpps.</P> <P>strömförsörjning är INTE inkluderat med produkten och säljes separat.</P> <P>• SFP portar: 2<BR>• Ram: 256 MB<BR>• Arkitektur: ARM 32bit<BR>• CPU: 98DX224S, 800 MHz<BR>• 10/100 Ethernet portar: 16<BR>• Operativ system: SwOS / RouterOS (Dual boot)</P> <P>Inkluderade tillbehör: klämma (1), klämma (2), K-66 fastspännings-set, DC till terminalblock adapter.</P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 304 x 212 x 71 mm</P></BODY>NoneFalse
Mikrotik CRS354-48G-4S+2Q+RM 48x RJ45 4x SFP+ 2x QSFP+ L5Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/MKT-10229Mikrotik CRS354-48G-4S+2Q+RM 48x RJ45 4x SFP+ 2x QSFP+ L52020-03-09 06:17:281899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik CRS354-48G-4S+2Q+RM switch, vit</P> <P>Om du letar efter en enda switch som kommer att sätta ditt nätverk framför kurvan utan att kosta en förmögenhet, då har du hittat rätt. Den nya CRS354-48G-4S+2Q+RM är en effektiv och justerbar rackmonterad lösning för hantering av nätverk i krävande miljöer. Med denna produkt siktar vi på att höja ribban för pris/prestanda - få mer funktioner samtidigt som du spenderar mycket mindre.</P> <P>Denna kraftfulla switch har 48 x 1G Rj45 portar och 4x 10G SFP+ portar. det finns också 2x 40G QSFP+ portar för extremt snabba fiber anslutningar eller länkning till andra 40 Gbps enheter. Den totala icke-blockerande genomströmingen uppgår till 168 Gbps, omkopplingskapacitet är 336 Gbps och vidarekopplingshastigheten når 235 Mpps.</P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 297 x 443 x 44 mm</P></BODY>NoneFalse
Ubiquiti UniFi 16Port Gigabit Switch with PoE and SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/UBI-USW-16-POEUbiquiti UniFi 16Port Gigabit Switch with PoE and SFP2020-03-09 05:43:381899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseUbiquiti UniFi Switch USW-16-POE - Switch - Administrerad - 16 x 10/100/1000 (8 PoE+) + 2 x Gigabit SFP - skrivbordsmodell, rackmonterbar - PoE+ (42 W)<br>NoneFalse817882028547
Ubiquiti UniFi 24Port Gigabit Switch with PoE and SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/UBI-USW-24-POEUbiquiti UniFi 24Port Gigabit Switch with PoE and SFP2020-03-09 05:35:181899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseUbiquiti UniFi Switch USW-24-POE - Switch - Administrerad - 24 x 10/100/1000 (16 PoE+) + 2 x Gigabit SFP - skrivbordsmodell, rackmonterbar - PoE++ (95 W)<br>NoneFalse817882028554
Ubiquiti UniFi 24P Gigabit Switch with 802.3bt PoE L3 SFP+Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/16-31-portar/UBI-USW-PRO-24-POEUbiquiti UniFi 24P Gigabit Switch with 802.3bt PoE L3 SFP+2020-03-09 05:27:551899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseUbiquiti UniFi Switch USW-Pro-24-POE - Switch - Administrerad - 24 x 10/100/1000 (16 PoE+, 8 PoE++) + 2 x 10 Gigabit SFP+ (upplänk) - skrivbordsmodell, rackmonterbar - PoE++ (400 W)<br>NoneFalse817882027649
Mikrotik CRS309-1G-8S+IN desktop enclosure L5Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/MKT-10208Mikrotik CRS309-1G-8S+IN desktop enclosure L52020-03-04 11:56:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik Switch med en Gigabit Ethernet port och åtta SFP+ 10 Gbps, vit</P> <P>CRS309-1G-8S+ är en väldigt kompakt, men ändå kraftfull nätverksswitch. Utrustad med åtta SFP+ portar, som stödjer upp till 10 Gbit-modul i vardera, vilket resulterar i en switching kapacitet på 162 Gbps och en total icke-blockerande genomströmning på 81 Gbps.</P> <P>Enheten är också utrustad med en dubbelkärnig 800 MHz CPU, 512 MB ram, en managed Ethernet-port med PoE strömingång, RS232 seriell port, en jordningsterminal och dual boot (välj vilket operativsystem du föredrar, RouterOS eller SwOS).</P> <P>Dimensioner: (BxDxH) 272 x 191 x 44 mm</P></BODY>NoneFalse
Aruba Switch 2930F 48G 4SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/switchar/10-100-1000mbps/32+-portar/DEL3004113Aruba Switch 2930F 48G 4SFP2020-02-18 12:27:301899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseHPE Aruba 2930F 48G 4SFP+ - Switch - L3 - Administrerad - 48 x 10/100/1000 + 4 x 1 gigabit/10 gigabit SFP+ (upplänk) - rackmonterbar<br>NoneFalse