OK

 

GBIC/SFP-moduler

 

 

 

Ubiquiti UFiber SFP Module GPON C+Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/UBI-UF-GP-CplusUbiquiti UFiber SFP Module GPON C+2020-06-25 07:24:271899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseUbiquiti U Fiber UF-GP-C+ - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - SC/UPC enkelläge - upp till 20 km - 1490 (TX) / 1310 (RX) nm<br>NoneTrue817882023894
Mikrotik S+85DLC03D SFP+ dualfiber 10gig MM 300m 850nmFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/MKT-10154Mikrotik S+85DLC03D SFP+ dualfiber 10gig MM 300m 850nm2020-02-11 09:29:321899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik S+85DLC03D, SFP+ (10Gbit) LC transceiver, 300m, Multi-mode</P> <P>S + 85DLC03D är en 10G SFP + transceiver med en LC-kontakt, 850nm, för upp till 300 meter Multi Mode fiberanslutningar</P> <P>Enheterna är testade och kompatibla med CCR1036-8G-2S + och CCR1036-8G-2S + EM. Enheter är också kompatibla med icke-MikroTik SFP-enheter.</P> <P>• 10 Gbps<BR>• SFP+ LC Transciever<BR>• Våglängd - 850nm</P></BODY>NoneFalse0MKT-10154
1Gbps Ethernet and 2 Gbps Fibre Channel-SW SFP, LC, SpareFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/DEL30045621Gbps Ethernet and 2 Gbps Fibre Channel-SW SFP, LC, Spare2019-10-14 08:25:431899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco Triple-Rate Multiprotocol - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE, 2Gb Fibre Channel - 1000Base-SX - LC multiläge - upp till 500 m - 850 nm - för Cisco Advanced Services Module; MDS 9120, 9140, 9216<br>NoneFalse
Transceiver X132 10G SFP+LCFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/DEL2001085Transceiver X132 10G SFP+LC2019-07-05 12:08:211899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>HPE X132 10G SFP+ LC Transciever, 220m, Multimode, silver</P> <P>En 10 Gigabit-transceiver i SFP+ formfaktorn som stöder 10-Gigabit LRM-standarden, för 10 Gigabit-anslutningar upp till 220m över multimode LC-fiberkablar.</P> <P>• 10 Gbps<BR>• SFP+ LC Transciever<BR>• 220m med 62,5 μm multimodkabel</P></BODY>NoneFalse
Mikrotik S-3553LC20D single fiber pair 1x S35LC20D and 1x S53LC20DFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/MKT-10167Mikrotik S-3553LC20D single fiber pair 1x S35LC20D and 1x S53LC20D2019-05-09 09:13:501899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseMikroTik S-3553LC20D - Kit - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge - upp till 20 km<br>NoneFalse0MKT-10167
Mikrotik S-31DLC20D SFP dualfiber 1.25G SM 20kmm 1310nmFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/MKT-10166Mikrotik S-31DLC20D SFP dualfiber 1.25G SM 20kmm 1310nm2019-05-09 09:13:161899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseMikroTik S-31DLC20D - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - SFP (mini-GBIC) / LC enkelläge - upp till 20 km - 1310 nm<br>NoneFalse0MKT-10166
Mikrotik S-85DLC05D SFP dual fiber 1.25G MM 550m 850nmFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/MKT-10170Mikrotik S-85DLC05D SFP dual fiber 1.25G MM 550m 850nm2019-04-09 07:39:311899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik S-85DLC05D Dual-LC SFP Transceiver, 550m, 1,25G, DDM, silver</P> <P>S-85DLC05D är en 1.25G SFP transceiver med en 850nm Dual LC-kontakt med upp till 550 meter Multi Mode-fiber</P> <P>• SFP-modulen<BR>• 850nm våglängd<BR>• Upp till 550 m<BR>• Dual LC UPC-kontakt<BR>• Hastigheter upp till 1,25 Gbps</P></BODY>NoneFalse0MKT-10170
U Fiber RJ45 - SFP to RJ45Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/UBI-UF-RJ45-1GU Fiber RJ45 - SFP to RJ452019-03-18 13:28:041899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>Ubiquiti U Fiber UF-RJ45-1G, 1Gbps, mini-GBIC, max 100m, silver</BODY>NoneFalse817882022729
Moxa SFP-1GLXLCFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/SFP-1GLXLCMoxa SFP-1GLXLC2018-12-27 11:37:481899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseMoxa SFP-1GLXLC - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-LX - LC - upp till 10 km - för PowerTrans PT-G7509, G7509-F-24-24, G7509-F-48-48, G7509-R-48-48<br>NoneTrue
D-Link 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseLX, 2km for allFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/DEM-312GT2D-Link 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseLX, 2km for all2018-12-17 06:06:291899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseD-Link DEM 312GT2 - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 1000Base-SX - upp till 2 km - för DES 30XX; DGS 3630; DWS 3024; DXS 1100, 1210, 3400, 3600; Web Smart DXS-1210-12<br>NoneFalse790069332494
HP Enterprise Aruba 1G SFP LC transceiverFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/DEL1009945HP Enterprise Aruba 1G SFP LC transceiver2018-10-01 10:52:541899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseHPE Aruba - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-LX - LC enkelläge - upp till 10 km - för OfficeConnect 1820; HPE Aruba 2930F 12, 2930F 8G, 2930M 40, 6300, 6405 48, 6405 96, 64XX<br>NoneFalse0190017245850
HP Enterprise 10G SFP+ LC SR 300m transceiverFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/DEL1009947HP Enterprise 10G SFP+ LC SR 300m transceiver2018-09-25 05:23:381899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseHPE Aruba - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE - 10GBase-SR - SFP+ / LC multiläge - upp till 300 m - för HPE Aruba 2930F 12, 2930F 8G, 2930M 24, 2930M 40, 6300, 6405 48, 6405 96, 64XX, 72XX, 83XX<br>NoneFalse
HP Enterprise Aruba 1G SFP 100m Cat5e LC tranceiverFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/DEL1009946HP Enterprise Aruba 1G SFP 100m Cat5e LC tranceiver2018-09-25 05:22:551899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseHPE Aruba Cat5e - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-T - RJ-45 - upp till 100 m - för OfficeConnect 1820; ProLiant e910t 2U; HPE Aruba 2930M 40, 6300, 6405 48, 6405 96, 64XX<br>NoneFalse
HP Enterprise Aruba 1G SFP LC tranceiverFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/DEL1009944HP Enterprise Aruba 1G SFP LC tranceiver2018-09-25 05:22:141899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseHPE Aruba - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-SX - LC multiläge - upp till 500 m - för OfficeConnect 1820; HPE Aruba 2930F 12, 2930F 8G, 2930M 40, 6300, 6405 48, 6405 96, 64XX<br>NoneFalse0190017245836
U Fiber, Single-Mode Module SFP, 10G, 2 packFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/UBI-UF-SM-10GU Fiber, Single-Mode Module SFP, 10G, 2 pack2017-12-28 09:38:191899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseUbiquiti U Fiber - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE - LC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm (paket om 2)<br>NoneFalse810354025938
U Fiber, Multi-Mode Module SFP, 1G, 2 packFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/UBI-UF-MM-1GU Fiber, Multi-Mode Module SFP, 1G, 2 pack2017-12-28 09:37:251899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseUbiquiti U Fiber Multi-Mode - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE (paket om 2)<br>NoneFalse810354485947
U Fiber, Multi-Mode Module SFP, 10G, 2 packFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/UBI-UF-MM-10GU Fiber, Multi-Mode Module SFP, 10G, 2 pack2017-12-28 09:36:331899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseUbiquiti U Fiber Multi-Mode - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 10 GigE (paket om 2)<br>NoneTrue810354025914
ATEN 10G Single-Mode/10KM Fiber SFP ModuleFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/2A-142GATEN 10G Single-Mode/10KM Fiber SFP Module2011-11-11 09:11:211899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>ATEN 10G Single-Mode/10KM Fiber SFP+-modul 2A-142G, silver</P> <P>2A-142G 10G Single-Mode/10KM Fiber SFP+-modulen är framtagen för att användas i 10GbE Ethernet-miljö som ger dig möjlighet att ansluta en ettläges Gigabit Ethernet-nätverkskabel till en nätverksväxel’s SFP+-port. 2A-142G tillhandahåller 10GbE-anslutning på avstånd upp till 10 kilometer. Som en hotplugbar modul med en standardmässig duplexkontakt för fiberkommunikation, fungerar 2A-142G med anslutningar av typen single-mode-fiber (SMF) på en våglängd som är 1 310 nm. Det gör modulen till en kostnadseffektiv och högpresterande sändmottagare som väsentligt ökar spännvidden för en kompatibel nätverksväxel.</P> <P>• Utvidga din nätverksanslutbarhet upp till 300 meter<BR>• Överensstämmer med IEEE 802.3ae-standarderna<BR>• Överensstämmer med SFF-8431 MSA Digital Diagnostic Monitor (DDM)<BR>• Hetpluggbar</P> <P>Mått(BxDxH): 55,9x14,6x13mm<BR>Vikt: 20g</P></BODY>NoneTrue
ATEN 10G Multi-Mode/300M Fiber SFP ModuleFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/2A-141GATEN 10G Multi-Mode/300M Fiber SFP Module2011-11-11 09:11:121899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>ATEN 10G Multi-Mode/300M Fiber SFP+-modul 2A-141G, silver</P> <P>2A-141G 10G Multi-Mode/300M Fiber SFP+-modulen är framtagen för att användas i 10GbE Ethernet-miljö som ger dig möjlighet att ansluta en flerläges Gigabit Ethernet-nätverkskabel till en nätverksväxel’s SFP+-port. 2A-141G tillhandahåller 10GbE-anslutning på avstånd upp till 300 meter. Som en hotplugbar modul med en standardmässig duplexkontakt för fiberkommunikation, fungerar 2A-141G med anslutningar av typen multi-mode-fiber (MMF) på en våglängd som är 850 nm. Det gör modulen till en ostnadseffektiv och högpresterande sändmottagare som väsentligt ökar spännvidden för en kompatibel nätverksväxel.</P> <P>• Utvidga din nätverksanslutbarhet upp till 300 meter<BR>• Överensstämmer med IEEE 802.3ae-standarderna<BR>• Överensstämmer med SFF-8431 MSA Digital Diagnostic Monitor (DDM)<BR>• Hetpluggbar</P> <P>Mått(BxDxH): 55,9x14,6x13mm<BR>Vikt: 20g</P></BODY>NoneTrue
DELTACO SFP 1000Base-T, RJ45, Cat5, 100mFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/SFP-HP003DELTACO SFP 1000Base-T, RJ45, Cat5, 100m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseDELTACO SFP 1000Base-T, RJ45, Cat5, 100m (Motsvarar HP J8177C)<br/><br/><br />• Motsvarar HP J8177C<br /><br />5 yearsFalse7340004692287
Qnap TRX-10GSFP-SR-MLXFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/TRX-10GSFP-SR-MLXQnap TRX-10GSFP-SR-MLX2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>QNAP MFM1T02A-SR SFP+ Optisk Modul för 10GBASE-SR, silver</BODY>NoneTrue