OK

 

Mediakonverterare

 

 

 

Delock Optical Fiber Connection Box for DIN Rail 4 x SC Simplex or LCFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/85921Delock Optical Fiber Connection Box for DIN Rail 4 x SC Simplex or LC2021-10-12 08:53:031899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DeLOCK Optisk fiberanslutningslåda för DIN-skena 4 x SC Simplex eller LC Duplex, vit</P> <P>Fiberoptisk kopplingsdosa från Delock som kan inrymma upp till fyra SC Simplex eller LC Duplex-fiberoptikkablar. Anslutningslådan har monteringsöppningar för att fästa vägglådor som är infällda och utformade för hålrum. Det integrerade klippet möjliggör montering på 35 mm DIN-skenor horisontellt och vertikalt.</P> <P>Specifikationer<BR>• Optisk fiberanslutningslåda för FTTH-applikationer<BR>• 4 platser för SC Simplex eller LC Duplex-kopplingar<BR>• Montering med DIN-skena: 35 mm<BR>• Väggmontering:<BR>  2 x monteringshål<BR>  Monteringshål diameter: 7 mm<BR>  Skruvhåldelning: ca 60 mm<BR>• Kåpa med etikettkran<BR>• Skyddande flik<BR>• Färg: vit<BR>• Material: ABS<BR>• Mått (LxBxH): ca 80 x 80 x 29 mm</P> <P>Paketets innehåll<BR>• Optisk fiberanslutningslåda<BR>• 4 x SC Simplex-koppling med laserskyddsflik<BR>• 4 x Värmekrymprör<BR>• 2 x skruvar<BR>• 2 x skruvplugg</P></BODY>NoneFalse4043619859214
Delock Optical Fiber Connection Box for DIN Rail 2 x SC Simplex or LCFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/85922Delock Optical Fiber Connection Box for DIN Rail 2 x SC Simplex or LC2021-10-12 08:41:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DeLOCK, Optisk fiberanslutningslåda för DIN-skena 2 x SC Simplex eller LC Duplex, vit</P> <P>Fiberoptisk kopplingsdosa från Delock som kan inrymma upp till fyra SC Simplex eller LC Duplex optiska fiberkablar. Det integrerade klippet möjliggör montering på 35 mm DIN-skenor.</P> <P>Specifikationer<BR>• Optisk fiberanslutningslåda för FTTH-applikationer<BR>• 2 platser för SC Simplex eller LC Duplex-kopplingar<BR>• Montering med DIN-skena: 35 mm<BR>• Skyddande flik<BR>• Färg: vit<BR>• Material: ABS<BR>• Mått (LxBxH): ca 85,0 x 60,5 x 18,5 mm</P> <P>Paketets innehåll<BR>• Optisk fiberanslutningslåda<BR>• 2 x SC Simplex-koppling med laserskyddsflik</P></BODY>NoneFalse4043619859221
Moxa Media ConverterFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/fristående/IMC-21-S-SCMoxa Media Converter2021-09-15 09:41:321899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MOXA IMC-21-S-SC, Industriell 10/100BaseT(X) till 100BaseFX mediakonverterare</P> <P>Mediaomvandlare 10/100BaseT(X) till 100BaseFX utformad för att ge pålitlig och stabil drift i tuffa industrimiljöer. IMC-21 är en kostnadseffektiv lösning som körs antingen på 12 till 45 VDC eller 18 till 30 VAC ingång. IMC -21 kan fungera pålitligt i temperaturer från -10 till 60 ° C, och den robusta hårdvarudesignen säkerställer att din Ethernet -utrustning tål krävande industriella förhållanden. IMC-21 är lätt att montera på en DIN-skena eller i fördelningslådor.</P></BODY>NoneTrue7333048023308
Delock Keystone Module USB Type-A Charging Port 2.1 A blackFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/modulbaserade/86506Delock Keystone Module USB Type-A Charging Port 2.1 A black2021-09-14 07:32:461899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DeLOCK Keystone-modul USB Typ-A laddningsport 2,1 A, svart</P> <P>Modul från Delock som tillhandahåller en USB Typ-A laddningsport. Tack vare sina standardmått kan den användas för enkel montering som knäpps på plats i t.ex. en Keystone-patchpanel, frontplatta eller extern monteringsbox.</P> <P>Specifikationer<BR>• Anslutning:<BR>  1 x USB Typ A-hona<BR>  1 x 2-stifts terminalblock<BR>• Inmatning: AC 100 ~ 240 V / 50 ~ 60 Hz / 0,2 A<BR>• Utmatning: 5 V / 2,1 A<BR>• Uteffekt: max. 10,5 W totalt<BR>• Genomsnittlig verkningsgrad i aktivt läge 81,22 %<BR>• Elförbrukning vid noll-last 0,06 W<BR>• Kortslutningsskydd<BR>• För Keystone-portar med 19,2 x 14,9 mm<BR>• Mått (LxBxH): ca 44,8 x 20,7 x 32,5 mm</P> <P>Paketets innehåll<BR>• Keystone-modul<BR>• Bruksanvisning</P></BODY>NoneTrue4043619865062
Delock Converter Ethernet LAN TCP/IP > Serial RS-232Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/modulbaserade/62504Delock Converter Ethernet LAN TCP/IP > Serial RS-2322021-09-10 10:44:121899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DeLOCK Converter Ethernet LAN TCP/IP > Serial RS-232, svart</P> <P>The Delock TCP/IP Ethernet to RS-232 converter by Delock enables you to integrate and control serial devices based on RS-232 via your network. The converter is suitable for DIN rail mounting.</P> <P>Specifikationer<BR>• Connector:<BR>  Host:     1 x RJ45 female<BR>  Device: 1 x D-Sub 9 pin Serial RS-232 male<BR>                1 x DC 1.3 x 3.5 mm for power supply<BR>                1 x 2 pin terminal block for power supply<BR>• Data transfer rate:<BR>  Fast Ethernet up to 100 Mb/s<BR>  RS-232 up to 460 Kb/s<BR>• LED indicators for status TX / RX<BR>• Reset bottom<BR>• ± 15 kV ESD protection for all signal pins<BR>• Power consumption: 97 mA / 2328 mW<BR>• Power supply with 10 ~ 30 V via terminal block or DC port<BR>• Dimension DC port: 1,35 x 3,5 mm (ground outside, plus inside)<BR>• Operating temperature: - 25° ~ 65° C<BR>• Storage temperature: - 40° ~ 85° C<BR>• Relative humidity: 5 ~ 95 % (not condensing)<BR>• Housing: plastic<BR>• Dimension (LxWxH): ca. 94 x 54 x 22 mm</P> <P>Systemkrav<BR>• Windows XP/XP-64/Vista/Vista-64/7/7-64/8.1/8.1-64/10/10-64/Server 2012<BR>• One free Ethernet port</P> <P>Paketets innehåll<BR>• Converter<BR>• Mounting set for DIN rail<BR>• Driver CD<BR>• User manual</P></BODY>NoneFalse4043619625048
Delock Fiber optic wall distribution box with double door greyFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/fristående/86837Delock Fiber optic wall distribution box with double door grey2021-09-06 10:00:331899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DeLOCK Fiberoptisk väggdistributionslåda med dubbeldörr grå</P> <P>Fiberoptisk distributionslåda från Delock som kan användas för väggmontering och fungerar som ett skyddshölje för optiska kablar och kopplingar. Den integrerade adapterplattan gör det möjligt att rymma 24 fiberoptiska kopplingar av typerna SC, LC, FC, ST eller E2000 i distributionslådan. De fiberoptiska kablarna kan fästas i höljet via två kabelinföringar på ovansidan och undersidan med metriska kabelförskruvningar.</P> <P>Specifikationer<BR>• Fiberoptisk kabel väggdistribution låsbar<BR>• Adapterplatta för upp till 48 fiber<BR>• 2 kabelinföringar på ovan- och undersidan<BR>• Höljets material: metall<BR>• Hölje färg: grå<BR>• Mått (LxBxH): ca 402 x 325 x 110 mm<BR> <BR>Paketets innehåll<BR>• Fiberoptisk väggdistributionslåda<BR>• 1 x skarvkassett<BR>• 2 x nycklar<BR>• 4 x buntband<BR>• 4 x fäste för buntband<BR>• 2 x skruvklämma<BR>• 3 x skruvar<BR>• 3 x skruvplugg<BR>• 2 x självhäftande etikettnummer 8 x 1 - 12 svart<BR>• 2 x självhäftande etikettnummer 1 - 12 röd<BR>• 2 x självhäftande etikettnummer 1 - 12 blå<BR>• 24 x fiberoptiskt värmekrymprör</P></BODY>NoneTrue4043619868377
Delock Optical Fiber Connection Box for DIN Rail 4 x SC Simplex or LCFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/modulbaserade/86543Delock Optical Fiber Connection Box for DIN Rail 4 x SC Simplex or LC2021-07-26 05:41:461899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Optisk fiberanslutningslåda för DIN-skena 4 x SC Simplex eller LC Duplex</P> <P>Fiberoptisk kopplingsdosa från Delock som kan inrymma upp till fyra SC Simplex eller LC Duplex-fiberoptikkablar. Det integrerade klippet möjliggör montering på 35 mm DIN-skenor.</P> <P>Specifikationer<BR>• Optisk fiberanslutningslåda för FTTH-applikationer<BR>• 4 platser för SC Simplex eller LC Duplex-kopplingar<BR>• Montering med DIN-skena: 35 mm<BR>• Skyddande flik<BR>• Färg: vit<BR>• Material: ABS<BR>• Mått (LxBxH): ca 85,0 x 60,5 x 31,5 mm</P> <P>Paketets innehåll<BR>• Optisk fiberanslutningslåda<BR>• 4 x SC Simplex-koppling med laserskyddsflik</P> <P>Paket<BR>• White Box</P></BODY>NoneFalse4043619865437
Cisco X2 - X2-Transceiver-Modul - 10 GigE - 10GBase-LRMFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/fristående/DEL1001560Cisco X2 - X2-Transceiver-Modul - 10 GigE - 10GBase-LRM2021-05-18 06:15:361899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseCisco X2 - X2-mottagar/sändarmodul - 10 GigE - 10GBase-LRM - SC-läge (multi-mode) - upp till 220 m - 1310 nm - för Catalyst 3560E-12, 3560E-24, 3560E-48<br>NoneFalse
Delock Media Converter 10GBase-R SFP+ to SFP+Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/fristående/86472Delock Media Converter 10GBase-R SFP+ to SFP+2020-12-02 13:24:501899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseDelock Media Converter 10GBase-R SFP+ to SFP+ - Medieomvandlare - 10 GigE - 10GBase-R - SFP+ / SFP+<br>NoneTrue
Ubiquiti UFiber SFP Module GPON C+Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/UBI-UF-GP-CplusUbiquiti UFiber SFP Module GPON C+2020-06-25 07:24:271899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseUbiquiti U Fiber UF-GP-C+ - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - SC/UPC enkelläge - upp till 20 km - 1490 (TX) / 1310 (RX) nm<br>NoneTrue817882023894
Mikrotik S+85DLC03D SFP+ dualfiber 10gig MM 300m 850nmFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/MKT-10154Mikrotik S+85DLC03D SFP+ dualfiber 10gig MM 300m 850nm2020-02-11 09:29:321899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik S+85DLC03D, SFP+ (10Gbit) LC transceiver, 300m, Multi-mode</P> <P>S + 85DLC03D är en 10G SFP + transceiver med en LC-kontakt, 850nm, för upp till 300 meter Multi Mode fiberanslutningar</P> <P>Enheterna är testade och kompatibla med CCR1036-8G-2S + och CCR1036-8G-2S + EM. Enheter är också kompatibla med icke-MikroTik SFP-enheter.</P> <P>• 10 Gbps<BR>• SFP+ LC Transciever<BR>• Våglängd - 850nm</P></BODY>NoneFalse0MKT-10154
USB 3,0 Adapter med SFP-fiberanslutning av Gigabit-SFPFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/fristående/121-0134USB 3,0 Adapter med SFP-fiberanslutning av Gigabit-SFP2019-12-11 14:09:121899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>Direktronik USB 3.0 Adapter med Gigabit-SFP fiberanslutning, svart</P> <P>Ett perfekt verktyg att använda då du tillfälligt vill ansluta dig mot ledig fiberport. Med ett välkänt chipset från Realtek och fullt kompatibel enligt IEEE 802.3 och IEEE 802.3u får du de bästa förutsättningarna för en smidig övergång från USB 3.1 till Ethernet.</P></BODY>NoneFalse
Transceiver X132 10G SFP+LCFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/DEL2001085Transceiver X132 10G SFP+LC2019-07-05 12:08:211899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>HPE X132 10G SFP+ LC Transciever, 220m, Multimode, silver</P> <P>En 10 Gigabit-transceiver i SFP+ formfaktorn som stöder 10-Gigabit LRM-standarden, för 10 Gigabit-anslutningar upp till 220m över multimode LC-fiberkablar.</P> <P>• 10 Gbps<BR>• SFP+ LC Transciever<BR>• 220m med 62,5 μm multimodkabel</P></BODY>NoneFalse
Mikrotik S-3553LC20D single fiber pair 1x S35LC20D and 1x S53LC20DFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/MKT-10167Mikrotik S-3553LC20D single fiber pair 1x S35LC20D and 1x S53LC20D2019-05-09 09:13:501899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseMikroTik S-3553LC20D - Kit - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge - upp till 20 km<br>NoneFalse0MKT-10167
Mikrotik S-31DLC20D SFP dualfiber 1.25G SM 20kmm 1310nmFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/MKT-10166Mikrotik S-31DLC20D SFP dualfiber 1.25G SM 20kmm 1310nm2019-05-09 09:13:161899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseMikroTik S-31DLC20D - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - SFP (mini-GBIC) / LC enkelläge - upp till 20 km - 1310 nm<br>NoneFalse0MKT-10166
Mikrotik S-85DLC05D SFP dual fiber 1.25G MM 550m 850nmFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/MKT-10170Mikrotik S-85DLC05D SFP dual fiber 1.25G MM 550m 850nm2019-04-09 07:39:311899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik S-85DLC05D Dual-LC SFP Transceiver, 550m, 1,25G, DDM, silver</P> <P>S-85DLC05D är en 1.25G SFP transceiver med en 850nm Dual LC-kontakt med upp till 550 meter Multi Mode-fiber</P> <P>• SFP-modulen<BR>• 850nm våglängd<BR>• Upp till 550 m<BR>• Dual LC UPC-kontakt<BR>• Hastigheter upp till 1,25 Gbps</P></BODY>NoneFalse0MKT-10170
Mikrotik ACSMAUFL U.fl to SMA Female pigtail for LTE cardsFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/fristående/MKT-10009Mikrotik ACSMAUFL U.fl to SMA Female pigtail for LTE cards2019-04-08 08:42:581899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik ACSMAUFL U.FL till SMA-kabel, LTE-kort till extern antenn, svart</P> <P>U.FL till SMA-hona, som kan användas för att ansluta ditt LTE-kort till en extern antenn. Om du använder wAP R-kit finns speciella öppningar i chassit till utformade för dessa kablar.</P> <P>• U.FL till SMA-kabel<BR>• Designad för interna LTE-kort<BR>• Kompatibel med de flesta antenner</P></BODY>NoneTrue0MKT-10009
Mikrotik ACRPSMA Flexguide RPSMA to RPSMAFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/fristående/MKT-10008Mikrotik ACRPSMA Flexguide RPSMA to RPSMA2019-04-08 08:42:171899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik Flex-guide RPSMA-kabel med låg förlust 50cm, silverpläterad kabel, blå</P> <P>Flex-guide är en 50 cm lång RPSMA-kabel för överlägsen signalkvalitet, lämpad för inomhus- och utomhusbruk.</P> <P>Den inre ledaren är av silverpläterad koppar, och båda kontakterna är lödda, inte krympta, för bästa möjliga signalkvalitet. Perfekt för MikroTiks BaseBox och andra produkter med RPSMA-kontakter, och fungerar även med de flesta antenner.</P> <P>• Upp till 6 GHz<BR>• Lödda kontakter<BR>• 50 cm kabellängd<BR>• Inomhus och utomhusbruk<BR>• Silverpläterade kopparledare<BR>• Kompatibel med de flesta antenner<BR>• Matchar över -20 dB och mindre än 0,65 dB signalförlust</P></BODY>NoneTrue5902560364507
Mikrotik RBFTC11 Fiber to Copper Converter Outdoor modelFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/fristående/MKT-10111Mikrotik RBFTC11 Fiber to Copper Converter Outdoor model2019-04-02 11:00:411899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>MikroTik RBFTC11 SFP- till RJ45-omvandlare, fiber till koppar, PoE, vattentät, vit</P> <P>FTC är en enkel fiber til koppar-omvandlare. Till skillnad från många andra omvandlare på marknaden, är RBFTC11 vattentät med kontakterna skyddade under ett lock säkrat med en skruv. Monteringsfästet kan fästas och låsas med en skruv från insidan av luckan. Enheten drivs via 12-57V PoE med 802.3af/at stöd (med oskärmad tvistad kabel). Levereras med PoE-injektor och strömförsörjning. Fungerar endast med Gigabit SFP-moduler.</P> <P>• 1x SFP-plats<BR>• Vattentätt, redo för utomhusbruk<BR>• 1x 10/100/1000 RJ45 Ethernet-port<BR>• Fungerar endast med gigabit SFP-moduler<BR>• Drivs via 12-57V Passiv PoE (adapter ingår)</P></BODY>NoneTrue4752224003577
U Fiber RJ45 - SFP to RJ45Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/UBI-UF-RJ45-1GU Fiber RJ45 - SFP to RJ452019-03-18 13:28:041899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>Ubiquiti U Fiber UF-RJ45-1G, 1Gbps, mini-GBIC, max 100m, silver</BODY>NoneFalse817882022729
Moxa SFP-1GLXLCFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/nätverk-kommunikation/mediakonverterare/gbic-sfp-moduler/SFP-1GLXLCMoxa SFP-1GLXLC2018-12-27 11:37:481899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseMoxa SFP-1GLXLC - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-LX - LC - upp till 10 km - för PowerTrans PT-G7509, G7509-F-24-24, G7509-F-48-48, G7509-R-48-48<br>NoneTrue