OK

 

Kablar & adaptrar

Kablar & adaptrar har länge vart vårat levebröd här på DELTACO. 

Vårat egna varumärke DELTACO kan erbjuda dig en vid räckvidd av olika typer av kablar, framförallt inom bildskärmskablar och nätverkskablar.
Vi har även ett brett utbud av USB-C kablar och har nu börjat få in Thunderbolt 3 kablar!

 

 

 

DELTACO Fiberkablage, 2m, LC-ST Duplex, 50/125, rosaFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/fiber/sc-sc/multimode-50-125/LCST-72DELTACO Fiberkablage, 2m, LC-ST Duplex, 50/125, rosa2018-10-24 06:49:371899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO Fiberkablage, 2m, LC-ST Duplex, 50/125, rosa</P> <P>Multimode patchkabel för sammankoppling av nätverksutrustning med optiskt fiberkablage. LC Duplex till ST Duplex-kontakt</P> <P>• Kabellängd: 2m<BR>• <0,25 införingsförlust<BR>• LC/UPC till ST/UPC-kontakt<BR>• Duplex MM 50/125 OM4 Multimode<BR></P></BODY>lifetimeFalse7333048034373
DELTACO Fiberkablage, 3m, LC-ST Duplex, 50/125, rosaFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/fiber/lc-st/multimode-50-125/LCST-73DELTACO Fiberkablage, 3m, LC-ST Duplex, 50/125, rosa2018-10-24 06:50:571899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO Fiberkablage, 3m, LC-ST Duplex, 50/125, rosa</P> <P>Multimode patchkabel för sammankoppling av nätverksutrustning med optiskt fiberkablage. LC Duplex till ST Duplex kabel</P> <P>• Kabellängd: 3m<BR>• <0,25 införingsförlust<BR>• SC/UPC till ST/UPC-kontakt<BR>• Duplex MM 50/125 OM4 Multimode<BR></P></BODY>lifetimeFalse7333048034380
DELTACO OS2 fiberkabel LC – LC, simplex, singlemode, UPC, 9/125, 3mFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/fiber/lc-lc/singlemode/LCLC-3S-SIDELTACO OS2 fiberkabel LC – LC, simplex, singlemode, UPC, 9/125, 3m2018-10-24 06:52:151899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><SPAN lang=EN> <P dir=ltr align=left>DELTACO OS2 fiberkabel LC – LC, simplex, singlemode, UPC, 9/125, 3m</P></SPAN><SPAN lang=SV> <P dir=ltr align=left>Högklassig simplex-kabel som är2mm i diameter och har LSZH-mantel. Kontakterna är UPC-slipade och har keramiska kopplingshylsor. </P> <P dir=ltr align=left>OS2 har en överföringshastighet på 100gbit/s i 10km med 1310nm våglängd och 40km med 1550nm våglängd. </P> <P dir=ltr align=left>• Maximalt 0,25dB införingsförlust.</P> <P dir=ltr align=left>• Individuellt testad och kvalitetssäkrad.</P></SPAN><SPAN lang=EN> <P dir=ltr align=left>• Kompatibel med IEC61755-2-1.</P></SPAN></BODY>lifetimeFalse7333048036216
DELTACO Kompositvideokabel, 1xRCA ha - ha, 3mFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/kompositvideo/MM-101DELTACO Kompositvideokabel, 1xRCA ha - ha, 3m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00DELTACO kompositvideokabel, 1xRCA ha - ha, 3m<br/><br/>En dubbelskärmad kompositvideokabel för anslutning mellan t.ex. en dator och en TV. Kan även användas för att ansluta t.ex. en spelkonsol till en Plasma-/LCD-skärm.lifetimeFalse7340004633396
DELTACO Ljudkabel, 2xRCA ha - ha, 2mFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/ljud/rca/ha-ha/MM-110DELTACO Ljudkabel, 2xRCA ha - ha, 2m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00DELTACO ljudkabel, 2xRCA ha - ha, 2m<br/><br/>För anslutning mellan t.ex. DVD och reciever eller CD-spelare och förstärkare.lifetimeFalse7340004633488
DELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 1m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/displayport/displayport-displayport/DP-1010-KDELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 1m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 21,6 Gb/s, 1m, svart, 20-pin ha - ha</P> <P>DisplayPort kabel för att koppla mellan två enheter.</P> <P>• 1m<BR>• DisplayPort 1.2 <BR>• 21.6 Gb/s bandbredd<BR>• Ledare av ren koppar<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• Maxupplösning: 5120x2880 i 30Hz<BR>• Stödjer Ultra HD - 3840x2160 i 60Hz <BR></P> <P></P> <P>Denna kabel är certifierad för DisplayPort 1.2 standarden och innebär att den klarar av att hantera alla specifikationer som nämns under Displayport 1.2. <A href="https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#Resolution_and_refresh_frequency_limits_for_DisplayPort" target=_blank>klicka här</A> för att se specifikationerna.</P></BODY>lifetimeFalse7340004674047
DELTACO, USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane 2m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/butiksförpackade-kablar/usb-2-0/USB-218S-KDELTACO, USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane 2m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY>DELTACO USB 2.0 kabel Typ A ha - Typ B ha, guldpläterade kontakter, ledare av ren koppar, 2m, svart<BR><BR>En helt vanlig USB-kabel som används för mellan dator och hubb, skrivare, scanner, externa kabinett etc. <P>Denna kabel är certifierad till USB 2.0 Specifikationen av USB-IF organisationen och har en bandbredd på 480 Mb/s. <A href="http://www.usb.org/kcompliance/view/catalog_search/sselect_item/process/refresh?dev_categories=All%20Categories&referring_url=http%3A//www.usb.org/kcompliance/view&hispeed=all&retail_categories=All%20Categories&profile=9d05a3da1c8a703f0f6a7affe173e5d679c956ca&step%3Aint=2&tab_data_namespace=02316374A78Xy2TMON0&sitemlist_batch_size%3Aint=100&sitemlist_batch_start%3Aint=1" target=_blank>klicka här</A> för att komma till deras lista på certifierade Deltaco kablar</P></BODY>lifetimeFalse7340004627319
DELTACO, USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane 3mFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/butiksförpackade-kablar/usb-2-0/USB-230-KDELTACO, USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane 3m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY>DELTACO USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane 3m<BR><BR>En helt vanlig USB-kabel som används för mellan dator och hubb, skrivare, scanner, externa kabinett etc. <P>Denna kabel är certifierad till USB 2.0 Specifikationen av USB-IF organisationen och har en bandbredd på 480 Mb/s. <A href="http://www.usb.org/kcompliance/view/catalog_search/sselect_item/process/refresh?dev_categories=All%20Categories&referring_url=http%3A//www.usb.org/kcompliance/view&hispeed=all&retail_categories=All%20Categories&profile=9d05a3da1c8a703f0f6a7affe173e5d679c956ca&step%3Aint=2&tab_data_namespace=02316374A78Xy2TMON0&sitemlist_batch_size%3Aint=100&sitemlist_batch_start%3Aint=1" target=_blank>klicka här</A> för att komma till deras lista på certifierade Deltaco kablar</P></BODY>lifetimeFalse7340004627296
DELTACO USB-adapter Typ A ha - Typ Micro B hoFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/usb/adaptrar-könbytare/USB-71DELTACO USB-adapter Typ A ha - Typ Micro B ho2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00DELTACO USB-adapter Typ A ha - Typ Micro B holifetimeFalse7340004654247
DELTACO PRIME USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane, aktiv, 15m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/deltaco-prime/USB-EX15MDELTACO PRIME USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane, aktiv, 15m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00DELTACO PRIME USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane, <b>aktiv</b>, 15m, svart<br/><br/>Aktiv USB-kabel som t.ex. kan används mellan dator och hubb, skrivare, scanner, externa kabinett etc.lifetimeFalse7340004675662
DELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 3m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/displayport/displayport-displayport/DP-1030DELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 3m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 21,6 Gb/s, 3m, svart, 20-pin ha - ha</P> <P>DisplayPort kabel för att koppla mellan två enheter.</P> <P>• 3m<BR>• DisplayPort 1.2 <BR>• 21.6 Gb/s bandbredd<BR>• Ledare av ren koppar<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• Maxupplösning: 5120x2880 i 30Hz<BR>• Stödjer Ultra HD - 3840x2160 i 60Hz</P> <P></P> <P>Denna kabel är certifierad för DisplayPort 1.2 standarden och innebär att den klarar av att hantera alla specifikationer som nämns under Displayport 1.2. <A href="https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#Resolution_and_refresh_frequency_limits_for_DisplayPort" target=_blank>klicka här</A> för att se specifikationerna.</P></BODY>lifetimeFalse7340004649618
DELTACO USB 3.0 kabel, Typ A hane - Typ A hane, 3m, blåFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/butiksförpackade-kablar/usb-3-0/USB3-230-KDELTACO USB 3.0 kabel, Typ A hane - Typ A hane, 3m, blå2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00DELTACO USB 3.0 kabel Typ A ha - Typ A ha, guldpläterade kontakter, ledare av ren koppar, 3m, blå<br/><br/>Klarar en överföringshastighet på max 4,8Gbit/s.<br />A-kontakten är bakåtkompatibel med USB 2.0 anslutningar.<br />A-kontakterna har 9 pinnar.lifetimeFalse7340004673767
DELTACO DisplayPort till Mini DisplayPort kabel, 20-p ha-ha, 1m, vitFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/displayport/displayport-mini-dp/DP-1110DELTACO DisplayPort till Mini DisplayPort kabel, 20-p ha-ha, 1m, vit2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO DisplayPort till Mini Displayport kabel, Ultra HD i 30Hz, 10.8 Gb/s, 1m, vit, 20-pin Displayport ha - Mini Displayport ha</P> <P>DisplayPort till Mini Displayport  kabel för att koppla mellan två enheter.</P> <P>• 1m<BR>• 10.8 Gb/s bandbredd<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• Stödjer Ultra HD - 3840x2160 i 30Hz</P></BODY>lifetimeFalse7340004654322
DELTACO DisplayPort till Mini DisplayPort kabel, 20-p ha-ha, 1m, vitFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/displayport/displayport-mini-dp/DP-1110-KDELTACO DisplayPort till Mini DisplayPort kabel, 20-p ha-ha, 1m, vit2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO DisplayPort till Mini Displayport kabel, Ultra HD i 30Hz, 10.8 Gb/s, 1m, vit, 20-pin Displayport ha - Mini Displayport ha</P> <P>DisplayPort till Mini Displayport  kabel för att koppla mellan två enheter.</P> <P>• 1m<BR>• 10.8 Gb/s bandbredd<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• Stödjer Ultra HD - 3840x2160 i 30Hz</P></BODY>lifetimeFalse7333048000088
ATEN, KVM-kablage, SPHD15 ha till HD15 ha & USB Typ A ha, 5mFalsehttps://www.deltaco.se/varumärken/aten/kablage/usb/2L-5205UATEN, KVM-kablage, SPHD15 ha till HD15 ha & USB Typ A ha, 5m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00ATEN, KVM-kablage, SPHD ha till HD15 ha & USB Typ A ha, 5m<br/><br/>Ansluts till den 15-poliga kontakten på switchen. Sedan ansluts andra ändorna till grafikkortet och USB-porten på datorn. På så sätt får man in skärm-, mus- och tangentbordssignalen in på en port på KVM-switchen.NoneFalse4710423772922
ATEN, KVM-kablage, HD15 ha & USB A ha till HD15 ho & 2xPS/2 ha, 1,8mFalsehttps://www.deltaco.se/varumärken/aten/kablage/usb/2L-5502UPATEN, KVM-kablage, HD15 ha & USB A ha till HD15 ho & 2xPS/2 ha, 1,8m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00ATEN, KVM-kablage, HD15 ha & USB A ha till HD15 ho & 2xPS/2 ha, 1,8m<br/><br/>USB-kabel för anslutning av dator med USB-port till KVM-switchen.NoneFalse4710423770706
DELTACO DisplayPort förlängningskabel, 20-pin ha - ho 1m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/displayport/displayport-displayport/DP-1210DELTACO DisplayPort förlängningskabel, 20-pin ha - ho 1m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO DisplayPort förlängningskabel, Full HD i 60Hz, 4.96 Gb/s, 1m, svart, 20-pin Displayport ha - ho<BR>DisplayPort förlängningskabel</P> <P>• 1m<BR>• 4.96 Gb/s bandbredd<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• Stödjer Full HD - 1920x1080 i 60Hz</P></BODY>lifetimeFalse7340004655329
DELTACO DisplayPort till HDMI monitorkabel, 20-pin ha - ha 5m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/displayport/displayport-hdmi/DP-3050DELTACO DisplayPort till HDMI monitorkabel, 20-pin ha - ha 5m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO DisplayPort till HDMI monitorkabel med ljud, Ultra HD i 30Hz, 5m, svart, ha - ha,</P> <P>Denna kabel kan till exempel användas för att koppla en dator som har en Displayport utgång med en TV som har HDMI</P> <P>• 5m<BR>• 4K UltraHD i 30Hz<BR>• Chipset: LT8611SXA<BR>• 10.8 Gb/s bandbredd<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• Stödjer upplösningen 3840x2160 i 30Hzsvart</P></BODY>lifetimeFalse7340004652625
DELTACO DisplayPort till DVI monitorkabel, 20-pin ha - ha 1m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/displayport/displayport-dvi/DP-2010DELTACO DisplayPort till DVI monitorkabel, 20-pin ha - ha 1m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO DisplayPort till DVI-D Single Link monitorkabel, Full HD i 60Hz, 1m, svart, 20-pin ha - 18+1-pin ha,</P> <P>Displayport till DVI-D Single Link kabel för att t.ex koppla ett grafikkort med DisplayPort till en skärm med DVI-D Single Link</P> <P>• 1m<BR>• Full HD i 60Hz<BR>• Chipset: LT8611A<BR>• Guldpläterade kontakter <BR>• Stödjer upplösningen 1920x1080 i 60Hz</P></BODY>lifetimeFalse7340004650317
DELTACO HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, 2m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/hdmi/1-4-mini-hdmi/HDMI-1026DELTACO HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, 2m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, Ultra HD i 60Hz, HDMI Type A ha - Mini HDMI ha, guldpläterad, 2m, svart</P> <P>HDMI till Mini HDMI kabel för att koppla mellan två enheter.</P> <P>• 2m<BR>• 3D<BR>• 4K, Ultra HD<BR>• 18.6 Gb/s bandbredd<BR>• Ledare av ren koppar<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• HDMI High Speed with Ethernet<BR>• Stödjer upplösningen 3840x2160 i 60Hz<BR></P></BODY>lifetimeFalse7340004669395
DELTACO mini DisplayPort till HDMI kabel, ha-ho, 3m, vit, 4K UHD,Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/displayport/mini-dp-hdmi/DP-HDMI300DELTACO mini DisplayPort till HDMI kabel, ha-ho, 3m, vit, 4K UHD,2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00 <BODY><P>DELTACO mini DisplayPort till HDMI monitorkabel, 20-pin ha-19-pin ho, 3m, vit, 4K UHD,</P> <P>• 3840x2160 i 30Hz<BR>• 10.2 Gb/s bandbredd<BR>• Chipset: LT8611SXA<BR>• Guldpläterade kontakter</P></BODY>lifetimeFalse7340004655565