OK

DELTACO är ett svenskt varumärke med ett brett utbud av IT-produkter och är bland annat en av Nordens största kabeltillverkare. Varumärket lanserades 2006 och erbjuder överkomliga priser, teknisk support och en generös garantitid.

DELTACO är indelat i tre segment : MOBILITY som är framtaget för personer i farten, PRIME som utgörs av premiumprodukter och B2B som erbjuder produkter för industriellt bruk. Samtliga DELTACO-produkter testas grundligt för att säkerställa hög kvalitet. Vårt kvalitetsfokus i kombination med den generösa garantitiden gör DELTACO till ett varumärke du kan lita på.

 

 

 

DELTACO, USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane 2m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/butiksförpackade-kablar/usb-2-0/USB-218S-KDELTACO, USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane 2m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>DELTACO USB 2.0 kabel Typ A ha - Typ B ha, guldpläterade kontakter, ledare av ren koppar, 2m, svart<BR><BR>En helt vanlig USB-kabel som används för mellan dator och hubb, skrivare, scanner, externa kabinett etc. <P>Denna kabel är certifierad till USB 2.0 Specifikationen av USB-IF organisationen och har en bandbredd på 480 Mb/s. <A href="http://www.usb.org/kcompliance/view/catalog_search/sselect_item/process/refresh?dev_categories=All%20Categories&referring_url=http%3A//www.usb.org/kcompliance/view&hispeed=all&retail_categories=All%20Categories&profile=9d05a3da1c8a703f0f6a7affe173e5d679c956ca&step%3Aint=2&tab_data_namespace=02316374A78Xy2TMON0&sitemlist_batch_size%3Aint=100&sitemlist_batch_start%3Aint=1" target=_blank>klicka här</A> för att komma till deras lista på certifierade Deltaco kablar</P></BODY>lifetimeFalse7340004627319
DELTACO, USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane 3mFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/butiksförpackade-kablar/usb-2-0/USB-230-KDELTACO, USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane 3m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY>DELTACO USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane 3m<BR><BR>En helt vanlig USB-kabel som används för mellan dator och hubb, skrivare, scanner, externa kabinett etc. <P>Denna kabel är certifierad till USB 2.0 Specifikationen av USB-IF organisationen och har en bandbredd på 480 Mb/s. <A href="http://www.usb.org/kcompliance/view/catalog_search/sselect_item/process/refresh?dev_categories=All%20Categories&referring_url=http%3A//www.usb.org/kcompliance/view&hispeed=all&retail_categories=All%20Categories&profile=9d05a3da1c8a703f0f6a7affe173e5d679c956ca&step%3Aint=2&tab_data_namespace=02316374A78Xy2TMON0&sitemlist_batch_size%3Aint=100&sitemlist_batch_start%3Aint=1" target=_blank>klicka här</A> för att komma till deras lista på certifierade Deltaco kablar</P></BODY>lifetimeFalse7340004627296
DELTACO USB-adapter Typ A ha - Typ Micro B hoFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/usb/adaptrar-könbytare/USB-71DELTACO USB-adapter Typ A ha - Typ Micro B ho2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseDELTACO USB-adapter Typ A ha - Typ Micro B holifetimeFalse7340004654247
DELTACO PRIME USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane, aktiv, 15m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/deltaco-prime/USB-EX15MDELTACO PRIME USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane, aktiv, 15m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseDELTACO PRIME USB 2.0 kabel Typ A hane - Typ B hane, <b>aktiv</b>, 15m, svart<br/><br/>Aktiv USB-kabel som t.ex. kan används mellan dator och hubb, skrivare, scanner, externa kabinett etc.lifetimeFalse7340004675662
DELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 3m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/displayport/displayport-displayport/DP-1030DELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 3m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 21,6 Gb/s, 3m, svart, 20-pin ha - ha</P> <P>DisplayPort kabel för att koppla mellan två enheter.</P> <P>• 3m<BR>• DisplayPort 1.2 <BR>• 21.6 Gb/s bandbredd<BR>• Ledare av ren koppar<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• Maxupplösning: 5120x2880 i 30Hz<BR>• Stödjer Ultra HD - 3840x2160 i 60Hz</P> <P></P> <P>Denna kabel är certifierad för DisplayPort 1.2 standarden och innebär att den klarar av att hantera alla specifikationer som nämns under Displayport 1.2. <A href="https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#Resolution_and_refresh_frequency_limits_for_DisplayPort" target=_blank>klicka här</A> för att se specifikationerna.</P></BODY>lifetimeFalse7340004649618
DELTACO grenuttag med 6xCEE 7/4 uttag, 1xCEE 7/7, petskydd, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/10"-19"-produkter/skåp-och-stativtillbehör/grenuttag/GT-8628DELTACO grenuttag med 6xCEE 7/4 uttag, 1xCEE 7/7, petskydd, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseDELTACO grenuttag med <b>6xCEE 7/4 uttag</b>, 1xCEE 7/7 anslutning, 19" 1U, 3m kabel, svart <br/><br/>Grenuttag för 19" rackmontering. <br /><br />• 4000W max <br />• Petskydd<br /><br />Mått(BxDxH): 482,6x44,5x44,4mm.<br /><br />Förpackningen innehåller: Grenuttag, korgmuttrar och M6 skruvar.<br />5 yearsFalse7340004678687
DELTACO HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, 2m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/hdmi/1-4-mini-hdmi/HDMI-1026DELTACO HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, 2m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, Ultra HD i 60Hz, HDMI Type A ha - Mini HDMI ha, guldpläterad, 2m, svart</P> <P>HDMI till Mini HDMI kabel för att koppla mellan två enheter.</P> <P>• 2m<BR>• 3D<BR>• 4K, Ultra HD<BR>• 18.6 Gb/s bandbredd<BR>• Ledare av ren koppar<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• HDMI High Speed with Ethernet<BR>• Stödjer upplösningen 3840x2160 i 60Hz<BR></P></BODY>lifetimeFalse7340004669395
DELTACO DVI monitorkabel Dual link, DVI-I ha - ha 3mFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/dvi/dvi-i-dual-link/DVI-625BDELTACO DVI monitorkabel Dual link, DVI-I ha - ha 3m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseDELTACO DVI monitorkabel Dual Link, DVI-I ha - ha 3m<br/><br/>Denna kabel klarar av att skicka både Digitala & Analoga signaler. Passar till DVI-I kontakter.lifetimeFalse7340004655039
DELTACO Y-strömadapter för 15-pin SATA-ström, för 2 hårddiskar, 1Falsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/datortillbehör/intern-ström/enheter/SATA-15DELTACO Y-strömadapter för 15-pin SATA-ström, för 2 hårddiskar, 12011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseDELTACO Y-strömadapter för 15-pin SATA-ström, för 2 hårddiskar, 10 cmlifetimeFalse7340004650812
DELTACO platt HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, 2m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/hdmi/1-4-hdmi/HDMI-1020F-KDELTACO platt HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, 2m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO platt HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, UltraHD i 60Hz, 2m, guldpläterade kontakter, 19-pin ha-ha, svart</P> <P>HDMI-kabel för att koppla mellan två enheter.</P> <P>• 2m<BR>• 3D<BR>• Platt kabel<BR>• 4K, Ultra HD<BR>• 18.6 Gb/s bandbredd<BR>• Ledare av ren koppar<BR>• Kabelstorlek: 28 AWG<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• HDMI High Speed with Ethernet<BR>• Stödjer upplösningen 3840x2160 i 60Hz<BR></P></BODY>lifetimeFalse7340004675228
DELTACO PRIME tunn HDMI-kabe med guldpläterade zink-kontakter, 5mFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/deltaco-prime/HDMI-1045-KDELTACO PRIME tunn HDMI-kabe med guldpläterade zink-kontakter, 5m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO PRIME ultratunn HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, HDMI Type A ha, <B>4K, Ultra HD</B>, guldpläterad, 5m, svart/guld<BR><BR>HDMI-105-K är en HDMI-kabel som både är ultratunn och slitstarkt. Trots sina 3,6mm i diameter vägrar den att kompensera med kvaliteten och klarar av 4K, Ultra HD upplösning, nätverk, 3D och tvåvägsljud. Ledarna är av ren koppar vilket säkerställer en bättre signal och en bättre hållbarhet i jämförelse med kablar där kopparen blandas ut. Kontakterna är gjutna av slitstark zinklegering och alla kontaktytor är guldpläterade vilket även detta garanterar en lång livslängd och en kabel som är ytterst slitstark. <BR><BR>• 5m<BR>• Redmere chipset<BR>• 10.2 Gb/s bandbredd<BR>• Ledare av ren koppar<BR>• 4K, Ultra HD @ 30 Hz<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• HDMI High Speed with Ethernet</P> <P>Produkten finns även i fler utföranden, HDMI-1042-K (2m) och HDMI-1043-K (3m).</P></BODY>lifetimeFalse7340004677482
DELTACO multimedia-adapter 3,5mm ho till 2xRCA ha, 10cmFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/ljud/adaptrar/AA-6ADELTACO multimedia-adapter 3,5mm ho till 2xRCA ha, 10cm2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseDELTACO multimedia-adapter 3,5mm ho till 2xRCA ha, 10cmlifetimeFalse7340004625650
DELTACO aktiv HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 20m, vitFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/hdmi/1-4-hdmi/HDMI-1201DELTACO aktiv HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 20m, vit2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO aktiv HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, Ultra HD, HDMI Type A ha, guldpläterad, 20m, vit</P> <P>Aktiv HDMI-kabel med inbyggd förstärkning. Ingång och utgång är markerat på kabeln.</P> <P>• 20m<BR>• 4K, Ultra HD<BR>• 10.2 Gb/s bandbredd<BR>• Ledare av ren koppar<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• Chipset: Redmere PRA1700<BR>• HDMI High Speed with Ethernet<BR>• Stödjer upplösningen 3840x2160 i 30Hz</P> <P><EM> Denna kabel går ej att seriekoppla</EM></P></BODY>lifetimeFalse7340004689614
DELTACO micro HDMI till VGA-adapter,19-pin ha -15-pin+3,5mm, 0,2m, svaFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/hdmi/1-3-hdmi-vga/HDMI-VGA16-KDELTACO micro HDMI till VGA-adapter,19-pin ha -15-pin+3,5mm, 0,2m, sva2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO micro HDMI till VGA-adapter, 19-pin ha - 15-pin ho, 3,5mm, 1080p, 0,2m, svart<BR><BR>Konvertera enkelt från en källa med micro HDMI-anslutning till VGA. Adaptern har en 3,5mm-utgång för att kunna få ut ljudet från källan. Skulle adaptern behöva strömförsörjas finns en separat ingång för ström via micro USB.</P> <P>• Högsta upplösning 1920x1080 @ 60 Hz</P></BODY>lifetimeFalse7340004697459
DELTACO OM1 fiberkabel, SC - SC, duplex, UPC, 62,5/125, 20m, orangeFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/fiber/sc-sc/multimode-62-5-125/FB-520DELTACO OM1 fiberkabel, SC - SC, duplex, UPC, 62,5/125, 20m, orange2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><SPAN lang=SV> <P dir=ltr align=left>DELTACO OM1 fiberkabel, SC - SC, duplex, UPC, 62,5/125, 20m, orange</P> <P dir=ltr align=left>Högklassig duplex-kabel där varje kanal är 2mm i diameter med LSZH-mantel. Kontakterna är UPC-slipade och har keramiska kopplingshylsor. </P> <P dir=ltr align=left>OM1 har en bandbredd på 200MHz/km med en överföringshastighet på 10Gb/s i upp till 33m. </P> <P dir=ltr align=left>• Maximalt 0,3dB införingsförlust.</P> <P dir=ltr align=left>• Mer än 35dB kontaktreflektionsdämpning.</P> <P dir=ltr align=left>• OM1 Multimode 850nm/1300nm.</P> <P dir=ltr align=left>• 2mm diameter per kanal.</P> <P dir=ltr align=left>• 62,5/125µm fiberkärna.</P> <P dir=ltr align=left>• Klorfri LSZH-mantel.</P> <P dir=ltr align=left>• Kontakthöljen av beige plast med dragavlastning.</P> <P dir=ltr align=left>• Ultra Physical Contact-slipade kontakter. </P> <P dir=ltr align=left>• Individuellt testad och kvalitetssäkrad.</P></SPAN><SPAN lang=EN> <P dir=ltr align=left>• Kompatibel med IEC61753-022-2.</P></SPAN></BODY>lifetimeFalse7340004612575
DELTACO grenuttag 4xCEE 7/4 1xCEE 7/7 brytare 5m vitFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/el-artiklar/grenuttag/4-uttag/GT-120DDELTACO grenuttag 4xCEE 7/4 1xCEE 7/7 brytare 5m vit2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO grenuttag med <B>4xCEE 7/4 uttag</B>, 1xCEE 7/7 anslutning, <B>strömbrytare</B>, 5m kabel, vit<BR><BR>Standard grenuttag med strömbrytare.<BR><BR>• 3500W max <BR>• Petskydd</P><I>Produkten är testad och godkänd av <A href="http://www.intertek.se" target=_blank>Intertek</A></I><BR><BR><IMG src="http://www.intertek-twn.com/FrontEnd/Zupload/RightBlock2_5/CE/Intertek_S.jpg" width=43 height=61></BODY>5 yearsFalse7340004689140
DELTACO monitorkabel RGB HD15ha-ha, utan pin 9, med 3,5mm ljud, 2mFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/rgb-vga/hd15-+-3-5mm-ha-ha/RGB-7BDELTACO monitorkabel RGB HD15ha-ha, utan pin 9, med 3,5mm ljud, 2m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO monitorkabel RGB HD15ha-ha, utan pin 9, med 3,5mm ljud, 2m</P> <P>• Högsta upplösning: 1920x1200 @ 60 Hz</P></BODY>lifetimeFalse7340004659228
DELTACO Fiberkablage, 5m, LC - SC, 9/125, OS1/2, singlemode, LSZH (LowFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/fiber/lc-sc/singlemode/LCSC-85DELTACO Fiberkablage, 5m, LC - SC, 9/125, OS1/2, singlemode, LSZH (Low2018-12-06 14:40:271899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO Fiberkablage, 5m, LC - SC, 9/125, OS1/2, singlemode, LSZH (Low smoke zero halogen)</P> <P>Singlemode patchkabel för sammankoppling av nätverksutrustning med optiskt fiberkablage. LC Simplex till SC Simplex-kabel</P> <P>• Kabellängd: 5m<BR>• Simplex 9/125 OS 1/2</P></BODY>lifetimeFalse7333048038197
DELTACO Fiberkablage, 10m, LC - SC, 9/125, OS1/2, singlemode, LSZH (LoFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/fiber/lc-sc/singlemode/LCSC-810DELTACO Fiberkablage, 10m, LC - SC, 9/125, OS1/2, singlemode, LSZH (Lo2018-12-06 14:41:371899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO Fiberkablage, 10m, LC - SC, 9/125, OS1/2, singlemode, LSZH (Low smoke zero halogen)</P> <P>Singlemode patchkabel för sammankoppling av nätverksutrustning med optiskt fiberkablage. LC Simplex till SC Simplex-kabel</P> <P>• Kabellängd: 10m<BR>• Simplex 9/125 OS 1/2</P></BODY>lifetimeFalse7333048038180
DELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 1m, svartFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/displayport/displayport-displayport/DP-1010-KDELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 1m, svart2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00False <BODY><P>DELTACO PRME DisplayPort monitorkabel, Ultra HD i 60Hz, 21,6 Gb/s, 1m, svart, 20-pin ha - ha</P> <P>DisplayPort kabel för att koppla mellan två enheter.</P> <P>• 1m<BR>• DisplayPort 1.2 <BR>• 21.6 Gb/s bandbredd<BR>• Ledare av ren koppar<BR>• Guldpläterade kontakter<BR>• Maxupplösning: 5120x2880 i 30Hz<BR>• Stödjer Ultra HD - 3840x2160 i 60Hz <BR></P> <P></P> <P>Denna kabel är certifierad för DisplayPort 1.2 standarden och innebär att den klarar av att hantera alla specifikationer som nämns under Displayport 1.2. <A href="https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#Resolution_and_refresh_frequency_limits_for_DisplayPort" target=_blank>klicka här</A> för att se specifikationerna.</P></BODY>lifetimeFalse7340004674047
DELTACO DVI monitorkabel Dual link, DVI-I ha - ha 2mFalsehttps://www.deltaco.se/produkter/deltaco/kablar-adaptrar/dvi/dvi-i-dual-link/DVI-625ADELTACO DVI monitorkabel Dual link, DVI-I ha - ha 2m2011-11-11 09:11:111899-12-31 23:00:001899-12-31 23:00:00FalseDELTACO DVI monitorkabel Dual Link, DVI-I ha - ha 2m<br/><br/>Denna kabel klarar av att skicka både Digitala & Analoga signaler. Passar till DVI-I kontakter.lifetimeFalse7340004655022